szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Felmérés készült arról, hogy az ország külöböző pontjain miért vannak eltérések az ellátott betegek számában és az egy betegre jutó költségekben.

Egyelőre csak feltételezéseink lehetnek, hogy vajon miért kerül a sokszorosába egy-egy beteg ellátása az ország egyik pontján, mint a másikban, vagy miért veszik igénybe ott nagyságrendekkel gyakrabban az ellátást, mint máshol, miközben ennek a különbségnek nincs kimutatható hatása a lakosság egészségi állapotában - nyilatkozta a Népszabadságnak Vitrai József kutatásvezető. Az Egészségbiztosítási Felügyelet megrendelésére ugyanis az EgészségMonitor készített kutatást arról, hogy hol és miként költik el az egészségügy rendelkezésére álló pénzt.

A napilap beszámolója szerint 168 kistérséget érintő felmérés például arra a kérdésre kereste a választ, hogy miért kerül nyolcszor annyiba Ózdon egy szívbeteg ellátása, mint Kecskeméten. Egyelőre csak feltételezések vannak a területi különbségek okáról: hozzáférési különbségek, a betegellátás elszámolása, olyan felmérés hiánya, melyből kiderülhetne, hogy tulajdonképpen hol van szükség szakrendelőkre.

A lapnak Vitrai József azt mondta: a magyarok több pénz és ésszerűbb forrásfelhasználás esetén akár hat évvel tovább is élhetnének.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Zöld zászló és zöld szalag a kórházakban

Zöld zászlót tettek ki a magyarországi kórházak többségében csütörtökön, a dolgozók pedig ruhájukra zöld szalagot tűztek; első lépésként ezzel hívják fel a figyelmet az intézmények pénzhiányára.