szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szabadlábon védekezhet az a 29 éves soproni férfi, aki nyolcvanmillió forintos kárt okozott az államnak illegálisan működtetett pénznyerő-automatákkal, és miután bebukott közokirat-hamisítás és adócsalás gyanúja miatt folytat ellene eljárást a pápai rendőrkapitányság. Az ügyről Horváth József, a Pápai Rendőrkapitányság nyomozója számolt be a hvg.hu-nak.

Az ország több településén, a Győr-Moson-Sopron megyei Barbacson, a Balaton déli partján fekvő Zamárdiban, Sopronban több helyen, Dunakilitiben és a Pápa melletti Nagygyimóton is illegálisan működtetett játékgépeket a rendőrség által elfogott F. István. Mindehhez rendkívül tökéletesen hamisított működési engedélyeket használt – ismertette az ügy részleteit a nyomozó.

F. István nem véletlenül tudta, hogy mire van szükség egy ilyen bizniszhez. Korábban ugyanis egy játékautomatákat üzemeltető cégnél dolgozott, egészen addig, amíg kábítószer-terjesztés és -fogyasztás miatt le nem bukott. A férfi ellen eljárás indult, amelynek idejére lakhelyelhagyási tilalom alá került.

Ez idő alatt, mintegy egy évvel ezelőtt kezdett bele a játékgépek üzemeltetésébe. Leselejtezett gépeket vásárolt meg, amelyeken már nem volt törzskönyvi szám, s helyezett ki üzemeltetésre különböző vendéglátó egységekbe. Ebben is nagyon előrelátó volt, vélekedett a nyomozó, mert olyan helyeket szemelt ki, amelyek senkinek az üzleti érdekeit nem sértették. F. István egyébként Horváth Péternek, a Silver Kft. képviselőjének adta ki magát.

A kocsmárosok, vendéglősök többnyire hozzájárultak az automaták elhelyezéséhez, hiszen a férfi „szabályos” hatósági működési engedélyt mutatott be, illetve függesztett ki a gépnél, s elfogadták a hetven-harminc százalékos részesedési arányt. Horváth József megjegyezte, hogy az ügy érdekessége, hogy volt olyan kocsma, ahol a gép már hét hónapja üzemelt, amikor a Szerencsejáték Felügyelet képviselői ellenőrzést tartottak, s kiderült: az engedély hamis, azt nem létező gazdasági társaság nevére állították ki.

A rendőrök ezután már várták a helyszínen a havi elszámolásra jelentkező férfit – mondta Horváth József, megjegyezve: egy-egy gép havonta 600-800 ezer forintnyi tiszta hasznot hozott az okirathamisító és adócsaló fiatalembernek. Az üzletből befolyt jövedelemből F. István jó anyagi körülményeket teremtett magának, többek közt erre utalt a múlt héten történt elfogásakor nyakában lévő egymillió forint értékű aranylánc is. A pápai rendőröknek azt állította, hogy van egy budapesti főnöke, de ezt semmi sem támasztotta alá.

Horváth József végül közölte: a férfi ellen közokirat-hamisítás miatt indult eljárás, és mivel adót nem fizetett, amivel az államot is több tízmilliós nagyságrendben megkárosította, ezért adócsalás miatt a vám- és pénzügyőrségre adják majd át az ügyet a további vizsgálat lefolytatására. meg kérik a szórakozóhelyek tulajdonosait, hogy akiknek az üzletébe F. István, illetve a Silver Kft. állítólagos képviselője helyezett ki játékgépeket, jelezzék azt a rendőrségnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!