szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Előzetes letartóztatásba helyezte a másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság Horváth Évát, Hagyó Miklós volt szóvivőjét, és Lelovics Ottó kommunikációs szakembert - közölte Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-vel.

Mint elmondta, a másodfokú bíróság ezzel - az ügyészségi fellebbezésnek helyt adva - megváltoztatta a Budai Központi Kerületi Bíróság elsőfokú végzését, amely Horváth Éva és Lelovics Ottó személyét illetően korábban házi őrizetet rendelt el. A Fővárosi Bíróság egyúttal helyben hagyta Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes előzetes letartóztatását - tette hozzá a szóvivő. Az előzetes letartóztatást egy hónapra rendelték el, a szükséges intézkedéseket már megtették - mondta Fazekas Géza. 

A BRFK korábbi tájékoztatása szerint Hagyó Miklóst azzal gyanúsítják, hogy közvetlenül vagy közvetítőin - H. Éván, L. Ottón és H. Ivánon - keresztül utasításokat adott a BKV vagyongazdálkodási kötelezettséggel rendelkező egyes vezetőinek, hogy a közlekedési vállalat számára szükségtelen szerződéseket kössenek. 

A Budai Központi Kerületi Bíróság május 17-én helyezte előzetes letartóztatásba a BKV-ügyben meggyanúsított Hagyó Miklós volt szocialista országgyűlési képviselőt és főpolgármester-helyettest. Az elsőfokú bíróság aznap döntött Horváth Éva és Lelovics Ottó házi őrizetbe helyezéséről is. 

A Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a múlt héten azt közölte az MTI-vel, hogy a hűtlen kezelés bűntette miatt a BKV-val összefüggésben indult nyomozást a BRFK a Fővárosi Főügyészséghez tette át, mert az ügyben "olyan korrupciós bűncselekmény gyanúja merült fel, amelynek a nyomozását a büntetőeljárási törvény szerint kizárólag az ügyészség végezheti". 

Miután a nyomozást áttették a  Fővárosi Főügyészséghez, a Legfőbb Ügyészség múlt csütörtökön úgy döntött, hogy az ügyészi nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség hatáskörébe utalja. Fazekas Géza hangsúlyozta, hogy a főügyészség a további nyomozást a BRFK-val együttműködve folytatja. 

Az MTI úgy tudja: a büntetőeljárási törvénynek arra a passzusára hivatkozva került át a BKV-ügy nyomozása az ügyészségre, amely kimondja, hogy kizárólag az ügyészség jogosult nyomozni a vezető beosztású vagy a fontosabb ügyekben intézkedésre hivatott más hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemény

Szökésben lévő bűnöző lett a Főtáv igazgatója?

A Hír TV Célpont műsorának legutóbbi adása körbejárta a fővárosi tulajdonban lévő Főtáv - állítása szerint - fölöttébb gyanús ügyleteit és nyilvánosságra hozta egy kőrözött bűnöző, Joó Tibor vallomását, aki rövid ideig állítólag igazgató is volt a cégnél, NBH-s kapcsolata révén. A Célpontban ismertetett interjú szerint nemcsak Hagyó Miklós követelt havi 50 milliós visszaosztást a Főtávtól, de fizetnie kellett NBH-s kapcsolatának, sőt, a Főtáv vezérigazgatójának is. A Célpont állításait az érintettek cáfolják, az NBH vizsgálódik..

MTI Itthon

Hagyóék előzetes letartóztatását kéri a rendőrség

A rendőrség előterjesztést tett a BKV-ügyben őrizetbe vett Hagyó Miklós, Lelovics Ottó és Horváth Éva előzetes letartóztatására az ügyészségnek; mindhárman panasszal éltek a gyanúsítás ellen, vallomást azonban csak Hagyó és Lelovics tett - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

hvg.hu Itthon

Hagyó a cégét is kiszervezte maga alól

Hagyó Miklós vagyonátrendezésbe kezdett, mielőtt még megszűnt volna megtelmi joga, így ma már nincs a nevén komoly befolyást jelentő üzletrész vagy lakóépület - írja csütörtöki számában a Heti Válasz.

MTI / hvg.hu Itthon

Rendőrfőnök a BKV-ügyekről: még bármi megtörténhet

A főváros különböző, önkormányzati tulajdonban lévő cégeinél a bűncselekmények elkövetési módszerei nagyjában-egészében mindenütt ugyanazok voltak, de az elkövetők közötti átfedésekről még korai nyilatkozni - mondta Tóth Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya a Népszabadság szerdai számában megjelent interjúban.

hvg.hu Itthon

Fantommá vált céggel kötött szerződést a Főtáv

Nem létezik az a DPE Kft., amely a Főtáv közleménye szerint szerződésben állt a fővárosi vállalattal és amelynek a körözés alatt álló Joó Tibor volt az alvállalkozója. A valóságban egy „nevesincs” társaság volt a szerződő fél, de a cég azóta fantomizálódott.