szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Sikerült megszüntetni az iskolai szegregációt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Taktaharkány általános iskolájában; az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) közreműködésével létrejött megállapodást hétfőn Budapesten írták alá.

Első alkalommal született egyezség az EBH működése óta az iskolai szegregációval kapcsolatban. Az érintettek - az önkormányzat, az iskola, a helyi roma önkormányzat és a cigány gyerekek elkülönítése ellen küzdő alapítvány - a kétéves eljárás végén írták alá a példaértékűnek mondott dokumentumot. 

Az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány azért fordult az EBH-hoz, mert a cigány gyerekek nem ebédelhettek a menzán, és a diákok egy része külön épületbe járt. A szegregációt azóta megszüntették. Az egyezség szerint ezután a kisebbségi önkormányzat vállal szerepet az iskola és a szülők közötti együttműködésben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Iskolai integráció: örülnek, ha balhé nélkül megússzák

Lassan népfrontos koalíció alakul ki az integrált oktatás szapulására. Értelmetlen dolog azonban az integráció kudarcáról beszélni, hiszen a magyarországi iskolák és fenntartóik többsége a közelében sem járt még annak, hogy kipróbálja.

MTI Itthon

Ítélőtábla mondta ki: van iskolai szegregáció Kaposváron

Megállapította a kaposvári Pécsi utcai Általános Iskolára vonatkozó szegregációt a Pécsi Ítélőtábla, de az önkormányzatot nem a kialakulásáért, hanem a megszüntetéséhez szükséges intézkedések elmulasztásáért marasztalta el csütörtökön hozott jogerős határozatában.

Itthon

HHH-s gyerekek: hahotára semmi ok

Évek óta ádáz csata dúl az állam és a települések között. Vágás, visszavágás, cseles támadás, védekezés. Az állam a központi szabályokat suhogtatja, miközben a bőszen védekező helyhatóságok parád riposztja a szabotálás, a hárítás és a törvényszegés. A küzdelem napi gyakorlata a közoktatásban.

hvg.hu Itthon

Az egyenlő bánásmód az OKM-re is kiterjed

Miután az egyenlő bánásmódról szóló törvény kiterjed az Oktatási és Kulturális Minisztériumra (OKM) és annak vezetőjére, Hiller Istvánra is, a Fővárosi Bíróság keddi végzésében, az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány által indított per első tárgyalásán, elutasította a tárca és vezetőjének ellenkeresetét, amelyben kérték a velük szemben indított peres eljárás megszüntetését a roma gyermekek iskolai szegregációja ügyében.

Itthon

Oktatási szegregáció miatt perelik az államot

Az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekekért Alapítvány beperelte a magyar államot az egyenlő bánásmód követelményeinek sorozatos megsértése miatt, és 50 millió forint közérdekű bírság megfizetését kéri - írja csütörtöki számában a Népszabadság.