Ki volt a gazdagabb, Elon Musk vagy Dzsingisz kán?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
"Az a bigott várakozás, hogy az iskolák egyházi kézbe adása egy csapásra megoldja az ifjúsági problémákat és megjavulnak a gyerekek, ez nem jellemző a nyugati demokráciákra" – mondta Trencsényi László, oktatási szakértő a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában.
"Az új elképzelések egyház és egyház között különbséget tesznek. Az a későbbiekben társadalmi feszültségek forrása lehet, ha mondjuk, valamelyik történelmi egyház megkapja a kiemelt állami támogatást, vele szemben viszont a „csóró, szakadt seggű cigánygyerekekkel foglalkozó buddhista iskolák" nem. Az városi legenda, hogy az egyházi fenntartású iskolák jobbak" – magyarázta Trencsényi László.
"A képet árnyalja, hogy nem egy esetben az önkormányzatokat forrásmegosztással kényszerítik arra, hogy iskoláikat a katolikus egyház kezelésébe adják, emellett a keresztség felvételének kötelezővé tétele a lelkiismereti szabadság megsértését jelenti" - mondta az oktatási szakértő, aki hozzáfűzte, ez az ideológiai offenzíva az internet korában nem lehetséges.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.