Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Aláírták a Zeneakadémia felújításának kivitelezői szerződését; a dokumentumot pénteken Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora, valamint a három kivitelező, az Arcadom Zrt., a Laki Épületszobrász Zrt. és a Swietelsky Magyarország Kft. vezetői látták el kézjegyükkel.
Az európai uniós támogatással készülő projekt "a Liszt Ferenc Zeneakadémiája, az európai felsőfokú zenei oktatás megújuló központja" elnevezést kapta, a kivitelezői szerződés értéke csaknem 6 milliárd forint, a felújítást, amely a műemléki értékek megőrzése mellett teljes korszerűsítéssel jár a Liszt Ferenc téren, 20 hónap alatt kell elvégezni. A munkálatok már hétfőn megkezdődhetnek, miközben az egyetem költözik a Wesselényi utcai teljes rekonstrukcióval létesített új épületébe, ahol a szeptemberi tanévnyitót fogják tartani.
A szerződés aláírásakor Batta András rektor felidézte, hogy a forráskeresés és az elhúzódó közbeszerzési eljárások miatt hosszú, rögös út zárult le a 2003-as építészeti terv pályázat eredményhirdetése óta. Mint elhangzott, a projekt gyakorlati elindulása a növendékek, a tanári kar és a zeneszerető közönség számára egyaránt kiemelkedő jelentőségű, hiszen az épület Liszt Ferenc szellemi és művészi örökségét hordozza.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.