„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Több ezer szimpatizánst és munkavállalót várnak a parlament elé ma dél körül a Munka törvénykönyve elleni tiltakozásra a szakszervezetek, akik továbbra is háromoldalú párbeszédet követelnek. A kormány az amúgy is megosztott szakszervezeti szféra további gyengítésére játszik - mondta Varga László a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában.
Élőlánccal tiltakozik négy szakszervezet: az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ), a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF). A résztvevők 11 órától gyülekeznek a Kossuth téren, majd fél egykor adják át petíciójukat a képviselőknek. A szakszervezetek az elmúlt 10-15 hónap jogalkotása és a Munka törvénykönyvének tervezete ellen tiltakoznak.
"A legrosszabb nem a szalámizás, hanem az, hogy az OÉT (Országos Érdekegyeztetési Tanács) megszüntetése óta nincs olyan fórum, ahol létrejöhetne a megegyezés minimuma; létező és törvényes intézményre lenne szükség" – mondta Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke a Klubrádióban.
A parlamenti ülésszak első napjára időzített tüntetésen négy szakszervezet vesz részt. Eddig mindössze másik négy szakszervezettel tárgyalt a kormány, amely a szakszervezetek szerint ezzel az amúgy is megosztott szakszervezeti szféra további gyengítésére játszik – mondta Varga.
"Tarthatatlan az a helyzet, ami a Munka törvénykönyve kapcsán kialakult; a mai parlamenti élőlánc tüntetésen mi nem veszünk részt, de amennyiben nem sikerül megállapodni, akkor mi is élünk a tiltakozás eszközével" – mondta Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke. "A szakszervezeti megosztottság ellenére vannak közös megmozdulásaink. A munkavállalók érdekében közös fellépésre van szükség" – tette hozzá Palkovics Imre.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.