szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tarlós István szerint a francia küldöttség külön köszönetet mondott neki tárgyalási stílusáért a Fővárosi Vízművekről szóló egyeztetésen.

Nagyon kulturált és barátságos környezetben sikerült megállapodni a Fővárosi Vízművek 25 százalékos, kisebbségi részvénycsomagjának visszavásárlásáról a francia és a német tulajdonosokkal, ami azt jelenti, hogy ez a stratégiailag fontos cég visszakerül a főváros tulajdonába, ha ezt a közgyűlés is jóváhagyja – mondta Tarlós István főpolgármester az m1 Ma reggel című műsorában. A főpolgármester szerint a tárgyalás stílusáért külön köszönetet mondtak a franciák, és nagy megelégedettséggel konstatálta az esetet a Külügyminisztérium is.

"A szocialisták joggal tartanak a vízdíj emelésétől, hiszen ők az utóbbi évtizedben egy kivételével minden évben díjat emeltek, mi azonban nem tervezünk ilyet" – tette hozzá a városvezető, aki szerint az MSZP-nek nem lehet olyan benyomása, mely szerint a pécsi példa ismétlődne meg, és a szocialisták szerinte a régi szerződés jogkövetkezményeitől tarthatnak. Tarlós nehezményezte, hogy a szocialisták nemcsak a 25 százaléknyi plusz egy részvényt adtak el, hanem eladták a menedzsmentjogokat, és a forgalomképtelen törzsvagyon egy részét is, melyet az Állami Számvevőszék is kifogásolt.

Tarlós szerint a Népszava félrevezette a közvéleményt, mert azt írta, hogy a 15,1 milliárd forintos áron felül vállalta a főváros a 2,5 milliárd forintos OTP-adósságot, és az elkerülhetetlenül kifizetendő, első negyedéves menedzsmentdíj. Ez – mint mondta, benne foglaltatik az árban. Hozzátette: a megállapodás szerint április 1-jétő menedzsmentdíj már nem illeti meg a cégeket. Hangsúlyozta: szinte senki nem hitt abban, hogy szavatossági nyilatkozatot tesznek a befektetők. Ez egyébként azt jelenti, hogy garanciát vállal az eddigi tevékenységéért – magyarázta a városvezető.

Arra a kérdésre, lesz-e felelősségrevonás a metrószerződések kapcsán, azt mondta: a 17 metrószerződés közül 2-3 „tűri a vitát”. Az egyik legnagyobb probléma szerinte az, hogy nincs generálkivitelező. Emlékeztetett arra, hogy egy éve „gatyába rázták” az Alstom-szerződést, pedig abban sem hitt senki. A Nagy Imre-szobor áthelyezéséről szóló hírre úgy reagált: ilyet a főváros nem kezdeményezett, és eddig sem hivatalosan, sem nem hivatalosan nem keresték meg emiatt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!