A napilap cikkében - idézve a Hír TV műsorában elhangzottakat - az olvasható, hogy a volt dolgozók elmondása szerint a rákospalotai otthonban például nem adtak gyógyszert a rászorulóknak, felfekvéseket, tüdőgyulladást sem kezeltek megfelelően, de előfordult az is, hogy rácsukták az ajtót egy 90 éves emberre, aki elesett, s csak napok múlva nyitották rá újra.
A legdurvább esetben egy áttétes rákosnak Algoflexszel, No-Spával kezelték a fájdalmát, de megesett olyan is, amikor az egyik betegnek, aki csak pépes ételt fogyaszthatott volna, egészben vagy nagyobb darabokra vágott almát adtak, amitől megfulladt - emlékezett vissza az egyik egykori alkalmazott.
A volt dolgozó azt is állította, hogy ha valaki meghalt, bement hozzá a főnővér, a szociális asszisztens, és eltulajdonították az értékeit. A Hír TV és a Magyar Nemzet is kereste Fülöp Róbert vezérigazgatót, aki a televízió által felkínált nyilatkozat lehetőségével nem kívánt élni, a lapnak pedig nem tudták adni őt - írják.
A Hír TV információi szerint az ügyben a BRFK életvédelmi alosztálya eljárást indított.
Az Arany Alkonnyal kapcsolatban már korábban, 2003-ban is felmerült, hogy a szállásért, az ellátásért és a gondozásért több millió forintot fizető idősek nem megfelelő ellátást kapnak, akkor is egy elbocsátott dolgozó mesélt az idősotthonokban uralkodó áldatlan állapotokról. Ekkor az Arany Alkony Kht. operatív ügyvezető igazgatója Pósfai Gábor volt, aki 2010 júliusa óta az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet főigazgatói posztját tölti be.
Hegyesiné Orsós Éva, a Nyugdíjasok Országos Képviseletének elnöke a Mokkában elmondta, szerintük többen is felügyelik azt, hogy az idősek megfelelő gyógyszereket és ellátását kapjanak, ezért kételkedik a felröppent hírek és a vádak valóságalapjában. Hegyesiné azt mondta, a Magyarországon működő 852 idősotthonról hasonlót még nem hallott.
A Szociális Ellátók és Szociális Ellátottak Egyesülete szerdán közölte, hogy megdöbbenéssel értesült a sajtóban megjelentekről, amelyek szerint az idős otthonokban megengedett és bevett gyakorlat a gondozásukban lévő idősek szándékos halálba segítése. A hír szerintük aláássa a szociális ellátásban részesülők biztonságérzetét, amely gyanúsításokkal él az egész szociális ellátórendszer, azok felügyeletét ellátó szakmai és hatósági ellenőrzést gyakorló kormányzati szervekkel szemben. A szervezet szerint a sajtóban megjelenő általánosító, bizonyítékokat nélkülöző hírek az ellátó rendszer hitelét ássák alá, valamint az államigazgatás és a szociális ágazat összes szereplőjének kompetenciáját kérdőjelezik meg.
Mint korábban megírtuk, az Arany Alkony idősotthonoknak a léte is veszélybe került, a Fővárosi Szociális és Gyámhivatal ugyanis április elsejével visszavonta működési engedélyüket.