Bécsbe, Pozsonyba irányítják a budapesti gépeket

Fennakadásokat okoz az érkező gépek forgalmában a sűrű köd a Liszt Ferenc-repülőtéren csütörtök este – derül ki a flightradar24.com élő radarképéből.

  • MTI MTI
Bécsbe, Pozsonyba irányítják a budapesti gépeket

Az Air France párizsi járata várakozás után, a Swiss zürichi járatát teljesítő Fokker 100-as viszont várakozás nélkül Bécs-Schwechat felé vette az irányt, és az osztrák főváros repülőterén szálltak le.

Az Aer Lingus dublini járata után a Wizz Air Eindhovenből, valamint a Ryanair Brüsszel-Charleroi-ról érkező gépe Pozsony-Stefanik repülőtéren fog leszállni. A Lufthansa düsseldorfi járata rendben landolt a ferihegyi repülőtéren.

Jelenleg öt gép várakozik a magyar légtérben, a Germanwings kölni és stuttgarti, a Tarom bukaresti, a Turkish Airlines isztambuli és a Wizz Air Charleroi-ról érkező gépe vár arra, hogy jobbak legyenek a látási viszonyok.

A legfrissebb időjárás-jelentés szerint a függőleges látótávolság 60, a vízszintes pedig 250 méter körül van. Az Airportal.hu információi szerint tovább nehezíti a helyzetet, hogy a leginkább használt 31-es jobb pályán nem működik a műszeres leszállító berendezés (ILS).

Győr-Moson-Sopron és Vas megye kivételével az egész országban figyelmeztetést rendelt el az Országos Meteorológiai Szolgálat a tartós köd miatt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?