Dési János eljön a Népszavától

Tizennyolc év után otthagyja a Népszavát Dési János, aki maga jelentette ezt be és elmondta, hogy nem ő kezdeményezte a válást. Más értesülések szerint a lap online főszerkesztője is távozik.

  • hvg.hu hvg.hu
Dési János eljön a Népszavától

„Kedves barátaim, az élet úgy hozta, hogy 18 év után elhagy a Népszava. Nehéz, de legalább izgalmas évek voltak. Most jönnek az új kalandok” – olvasható az újságíró Facebook-oldalán. A hétfő délelőtt posztolt bejegyzéshez fotót csatolt, amelyen a Népszava 2010. decemberi, üres címlapja látható.

Dési az Origónak azt mondta, hogy nem ő kezdeményezte a válást, de arról nem akart beszélni, hogy miért szakítottak, csak annyit mondott, hogy mindenki tudja, hogy a lapnak anyagi gondjai vannak.

Az Origo arról is értesült, hogy Bocskay Zsolt, a Népszava online vezetője is eljön a laptól, mint ahogyan arról is, hogy még 4-5 embert elküldenek a laptól, de ezeket az értesüléseket nem erősítették meg a lapnak.

Dési János 2011 októberében távoznia kellett az ATV-től, miután ceremóniamesteri szerepet vállalt a Demokratikus Koalíció zászlóbontó gyűlésén, és erről nem egyeztetett a munkáltatójával.

A Népszava és az ATV mellett Dési János a Klubrádióban is hallható volt, a rádió honlapján továbbra is a műsorvezetők között szerepel.

 

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.