szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A külföldre akkreditált magyar nagyköveteknek tart szokásos éves eligazítást Orbán Viktor. Cikkünk folyamatosan frissül.

Most érkezett

Felkészül: Navracsics Tibor

De előtte rövid szünet.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6

Orbán: provinciális ország vagyunk

Búcsúzóul szellemi bátorságot kért a nagykövetektől, mert Magyarország "elég provinciális ország, nehenem vakarjuk le magunkról a sarat", látni a különbséget a nyugati média és a magyar nyilvánosság között is.

Erkölcsi érvek a bevándorlás ellen

Nem fair, hogy a bevándorlókat az alacsony státuszú munkahelyekre alkalmazzák, ráadásul itt a tízmilliós európai cigányság, amely munkanélküli. Nemzetközi segélyprogramokat kellene indítani, hogy a menekültek otthon maradhassanak. "Amíg Líbiát nem döntöttük össze", addig volt erre politika ott is például. Emiatt hipokrita az európai liberális bevándorláspolitika.

Liberális-nem liberális választóvonal...

Szabadhegyi Péter londoni nagykövet a bevándorlásról kérdezte Orbánt, mint mondta, Nagy-Britannia a bevándorlás miatt növekszik demográfiailag, a britek ezt fent is akarják tartani, mennyire jelent megoldást a bevándorlás? – kérdezte. Orbán szerint kulcskérdés a téma, amely elválasztja a liberális, nem liberális államokat. Pedig az illegális bevándorlás bűn. A magyar versenyelőny egyik kulcseleme, hogy itt rend van, nem csak közjogi, kulturális értelemben is, ezt jónéhány nyugat-európai nagyváros nem mondhatja el magáról. Kőkemény, a bevándorlást legkevésbé sem támogató politikát fogunk folytatni – mondta.

Orbán: az orosz szankciók miatt támadnak minket

Az orosz szankciók értelmének megkérdőjelezése áll a kormányt érő támadások mögött a kormányfő szerint. A kérdésre válaszolva azt mondta, ha egy társadalomban munkaképes emberek eljutnak oda, hogy megalapozottnak érzik azt, hogy az állam tartsa el őket, akkor baj lesz. Ha Európában nem tudunk ettől ellépni, akkor a világ elhúz mellettünk, mert hatékonyabban, és többen dolgoznak, mint mi, ez pedig veszélyes.

Orbán: nem lehet modellt választani

Nem lehet társadalmi modellt csak úgy váltogatni, minden ilyet a kultúra határoz meg, ezért sem japán, sem orosz, sem semmilyen más modellt nem lehet nálunk bevezetni, ez marhaság lenne, a magyar kultúrába ágyazott modellt nem tudjuk levetkőzni. Ezért Európában nem lehet nem kereszténységre épülő modellt építeni.

Alákérdezős kérdés a tokiói magyar nagykövettől

Látott-e Ázsiában követendő példákat Orbán?

Orbán: az EU elhagyta stratégiai céljait

Az euró bevezetésekor három stratégiai célja volt az EU-nak: létrehozni a világ legnagyobb belső piacát; megalkotni az eurót, mint világpénzt, és bevonni a szoros gazdasági együttműködésbe a volt szovjet tagállamokat – idézte fel Orbán, majd azt mondta, ezekből a célokból egyelőre egy sem valósult meg. Persze az is igaz, hogy az elmúlt hónapokban olyan események történtek, melyeket senki nem látott előre. De ami most van, az nekünk akkor is rossz.

Orbán válasza: nem

Az orosz kérdést a lengyelek biztonságpolitikai ügyként kezelik, mi pedig gazdaságiként, így nincs esély a közös fellépésre Orbán szerint.

Mi van az orosz szankciókkal?

Balog Csaba pozsonyi nagykövet az orosz szankciókról kérdezett, a kérdés lényege az volt, hogy lát-e Orbán lehetőséget egy V4-es közös fellépésre?

1 2 3 4 5 6
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!