A békemenetesek drukkolnak az Ökotársnak

A választási kampányban temérdek óriásplakátot kihelyező CÖF-CÖKA elnöke szerint nagyon fontos, hogy a civil mozgalmak ne sározódjanak be, ezért drukkolnak az Ökotárs Alapítványnak.

  • MTI MTI
A békemenetesek drukkolnak az Ökotársnak

A CÖF-CÖKA drukkol az Ökotárs Alapítványnak, hogy tisztán jöjjön ki mostani helyzetéből, mert ez a civil közösség érdeke – jelentette ki Csizmadia László, a CÖF alapítója.

Csizmadia egy más témájú pénteki rendezvényen arról beszélt: az utóbbi időben több oldalról próbálják megkérdőjelezni a CÖF becsületét. Szavai szerint évek óta törvényi határidőre leadják auditált mérlegüket, beszámolójukat, minden kapott fillérrel elszámolnak, és – az Ökotárssal szemben – nem osztanak forrásokat.

A CÖF egyik civil ügye
MTI / Koszticsák Szilárd

"Nekünk az a legfontosabb, hogy a civil mozgalmak ne sározódjanak be" – hangoztatta a CÖF alapítója, hozzátéve: az a civil közösség érdeke, hogy az Ökotárs tisztán jöjjön ki ebből a helyzetből.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda hűtlen kezelés, valamint jogosulatlan pénzügyi tevékenység gyanúja miatt indított eljárást és házkutatás is tartott hétfőn az Ökotárs Alapítvány budapesti irodájában.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.