Miután Orbán Viktor a Parlamentben elismerte, hogy találkozott Pharaon professzorral, majd kijelentette, hogy az egész ügy amerikai titkosszolgálati manipuláció, elszabadult a pokol. Hamar kiderült, hogy Pharaon nem annyira professzor, mint több országban körözött, hírhedt alak. Innentől kezdve egy kérdés volt: hogy tudott 2015-ben belépni a schengeni Magyarországra egy, az USA, Interpol által körözött személy?
A kormány azóta számos verzióval állt elő, hogy történhetett ez meg:
-Nem volt meg az ujjlenyomata - ezt Pintér Sándor írta abban a levélben, amit az Együtt tett elérhetővé, és amelyben olvasható, hogy mi emiatt el is kértük az ujjlenyomatot az USA-tól. Sőt, meg is kaptuk.
-Több nevet, születési dátumot is használt, vagy szerepel a körözésben: ezt a nemzetbiztonsági bizottság ülése után tudtuk meg Molnár Zsolt bizottsági elnöktől, emiatt nem tudtuk beazonosítani.
- Nem vettünk róla ujjlenyomatot, ez a Válasznak küldött BM-válaszból következik.
-Elképzelhető, hogy nincs ujjlenyomata, mint Lázár Jánosnak (azaz mindketten a világ ama négy családjának valamelyikébe tartoznak, amelyek tagjainál ez a ritka szindróma előfordul).
-A legújabb pedig: 11 neve, 4 születési dátuma, 2 születési helye van, az amerikaiak használhatatlan ujjlenyomatot küldtek nekünk, de most már van egy jó is. Pharaont a vízumkérő lapjára adott ujjlenyomat alapján sem tudták beazonosítani (akkor mégis adott ujjlenyomatot?).
A belépő vízumot barátja, Zaid Naffa, Jordánia tiszteletbeli konzulja kérte meg Pharaonnak a bejruti magyar nagykövetségen.
Tarsoly Csaba a Magyar Narancsnak adott börtöninterjújában arról beszélt, hogy a Külügy összehozta Pharaonnal 2015 elején, akivel tárgyalt is, de nem feleltek meg a kínált feltételek, kútba esett az üzlet - márciusban pedig összeomlott a Quaestor.
Várjuk a schengeni határrendszer erős bástyájától a további kormányzati elméleteket.