szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

K. Konrád, aki saját állítása szerint Rogán Antalt védte a csepeli fórumon, a Dózsa György úti balesetben a fehér Mercedest vezető M. Richárd társa volt egy nagy értékű Audival kapcsolatos ügyben, ahol a Nemzeti Védelmi Szolgálat folytatott nyomozást.

A Dózsa György úti, két halálos áldozattal járó balesetben érintett Mercedest vezető, korábban a kecskeméti maffiaperben is elítélt M. Richárd egyik ismerőse "védte" Rogán Antalt a csepeli nemzeti konzultációs fórumon – írja a 444.hu. K. Konrád biztonsági emberként megpróbálta feltartóztatni az Index újságíróit, amikor Rogán Antallal akartak beszélni, és azt állította, hogy a miniszter biztonságát védik. (Az Index videóján ez 1:12-től látszik.) Rogán Antal akkor azt mondta, nem az ő biztonsági emberei, később a 444-gyel azt közöle, a rendezvény szervezőinek döntése volt a biztonsági emberek alkalmazása.

A fórumon megjelenő K. Konrád ugyanannak a német cégnek az autójával érkezett a fórumra, mint amelyiknek az autóját M. Richárd a balesetkor vezette, és mindkettejük ellen ugyanabban az ügyben folyt titkos nyomozás az év elején. A nyomozást a korrupt rendőrök lebuktatására létrejött Nemzeti Védelmi Szolgálat folytatta, az akció fő célpontja így nem annyira az iratokban "Gyurmaként" emlegetett M. Richárd és csapata, sokkal inkább rendvédelmi kapcsolataik voltak.

Az ügy egy nagy értékű, szintén a luxusautók bérbeadásával foglalkozó német cég egyik nagy értékű Audijával kapcsolatban zajlott, amelyet elloptak, és amelyet M. Richárdék a német "üzlettársuknak" akartak visszaszerezni. M.-ék egy férfitól kaptak egy fülest arról, hogy ki lehetett a tolvaj, a hatósági dokumentumok pedig arról írnak, hogy a fülest adó férfi egy rendőr lehetett.

Ezután a Készenléti Rendőrség Különleges Ügyeket Felderítő Főosztályának egyik tisztje kezdett információkat gyűjteni a feltételezett tolvajról, a tiszt jogtalanul szerzett meg bűnügyi információkat M. Richárdéknak, akik végül rendvédelmi kapcsolataikat kihasználva jutottak el a tolvajhoz, ahova M. egy emberét küldte el. Az iratokban az áll, hogy M. Richárd "megbízottja személyi szabadságban korlátozhatta" a feltételezett tolvajt, és "M. Richárdhoz és kapcsolataihoz erőszakos cselekmények köthetők". Szlovákiából a megtalált autót végül K. Konrád hozta be Magyarországra, a kocsit a TEK emberei tartóztatták aztán fel Esztergom határában.

M. Richárdot és K. Konrádot végül önbíráskodás miatt jelentette fel a NVSZ, és emiatt járt el az ügyükben februárban a Budapesti Nyomozó Ügyészség is, amely a 444-gyel azonban azt közölte, hogy M. az önbíráskodás miatti nyomozásban nem gyanúsított.

K. Konrád a lapnak azt mondta, "magánnyomozással" bízta meg a cégüket az Audi eredeti tulajdonosa, és hogy nem tudja, ki jelentette fel őket önbíráskodásért. A Rogán Antal és Németh Szilárd csepeli lakossági fórumán történtekről, és hogy ott milyen alapon és kinek a megbízásából jelentek meg, K. Konrád azt mondta, a szerződéseikkel kapcsolatban nem tud felvilágosítást adni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!