szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az alapoktatásnál a legszembetűnőbb a visszaesés a Világgazdasági Fórum listáján.

Hiába költenek uniós milliárdokat az oktatás fejlesztésére, az eredmények egyre rosszabbak – írja a Népszava. A legszembetűnőbb változás az alapoktatásnál látszik: a Világgazdasági Fórum 138 országot tömörítő rangsorában tíz éve még a 37. helyen álltunk, 2016-ban már csak a 96-on. A legmeredekebb visszaesés a 2013 és 2016 közötti időszakban volt. A felsőoktatásban is rossz a helyzet, 2007-ben még a 65. volt Magyarország, tavaly a 114. helyre esett vissza.

Az oktatás több mutató szerint is csúfosan megbukott, a PISA-teszten is lesújtó eredménnyel szerepeltek a magyar diákok. Radó Péter oktatási szakértő akkor azt mondta, ha a trend nem változik, évente 25 ezer funkcionális analfabéta hagyja el a középiskolát, évente több mint 17 ezer olyan gyerek kerül ki a rendszerből, akik a tanuláshoz, munkához szükséges legminimálisabb tudással sem rendelkeznek.

A kormány több mindennel érvelt, egyrészt, hogy ez még az előző kormány hatása, másrészt hogy ha más teszteket hozzáveszünk, már nem olyan rossz a helyzet, harmadrészt Hoffmann Rózsa jött azzal, hogy a múzeumokban sokkal jobban eligazodnának, mint más diákok.

(képünk illusztráció)

    HVG

    HVG-előfizetés digitálisan is!

    Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!