Választás 2018
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Facebook-bejegyzésében azt írja, látta a híreket Botka távozásáról. „Nem, nem vagyok boldog. Talán egy kicsit kevésbé boldogtalan. Mondhatjuk, hogy ez is valami, de igazából nagyon kevés” – írja. Emlékeztet arra, hogy a szocik volt jelöltje 1994 óta volt országgyűlési képviselő, amin szerinte nem érdemes vitatkozni.
„Sem a potenciális szövetségeseket nem sikerült megszólítania, sem a választókat”, elemzi Lattmann Botkát, majd azzal folytatta, hogy a program, amit felvázolt, „az első pillanattól kezdve sikertelenségre volt kárhoztatva, és ezt sokan, többek között én magam személyesen is elmondtam neki.” Ráadásul ez még program sem volt igazából a meglátása szerint, csak egy politikai kommunikációs elképzelés.
Röviden összefoglalva: nem attól lesz valami hiteles baloldali, hogy elmegy a leginkább leszakadt rétegekhez, és elkezdi hergelni őket (különösen erős kommunikációs hiba, hogy mindezt milliós Rolexszel a csuklón, ami nyilván a nem mindig tisztán játszó politikai kommunikációs térben a hitelesség azonnali kivégzésére vezet).
Úgy látja, aki azt hitte, hogy a „fizessenek a gazdagok” szlogentől az MSZP erősödni fog, az nem ebben a világban él, ráadásul ettől a mondástól jó eséllyel lábrázást kap az ún. „középosztály”, vagy annak maradéka. Ezt el is mondta Botkának, írja, de Szeged polgármestere kockázatot vállalt, nem jött be.
Írását azzal zárja, hogy:
Botka László visszalépése olyan hatású esemény, hogy furcsa módon valamiért a Fidesz is rögtön válságülést hívott össze. Ennek tudatában és innen kell most tovább lépni.