Az M1 migránstanyaként tálalja Hamburg bulinegyedét

Ismét mellényúlt az állami televízió. Vágóképként a leghíresebb német foglalt házat mutogatják a bevándorlók által elfoglalt városrészként.

  • hvg.hu hvg.hu
Az M1 migránstanyaként tálalja Hamburg bulinegyedét

Választás 2018

Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.

Új hirdetéssel próbálja bizonyítani az M1, hogy Németország lakhatatlan. Elrettentő példaként pedig bemutatják a szélsőbal hamburgi központját, a Rote Florát. Miközben három német férfi beszél a migránspokolról, a vágóképeken a Schanzenviertel nevű hamburgi negyed közepén álló foglalt házat látni. Itt van otthon a német antifa, ez volt a 2017-es G20-csúcs alatt erőszakos tüntetéseket szervező szélsőbal központja. Ami itt elriasztásra szolgál, az kötelező turistalátnivaló a kikötővárosban.

A Schanzenviertel Hamburg egyik legdivatosabb bulinegyede, a budapesti VII. kerülethez hasonlítható – hasonló problémákkal is küzd, ami az éjszakai mulatozást illeti. Az M1 felvételén közben arról beszélnek, hogy itt a menekültek felvásárolják a lakásokat, és ezzel a németek kiszorulnak.

Megnéztük, milyen ingatlanokat kínálnak jelenleg a negyedben. Ezek szerint egy 50 négyzetméteres ingatlan itt 320 ezer euró, vagyis 100 millió forint. Egy azonos méretű lakás bérlése 240 ezer forintba kerül. Hamburg egyébként a legélhetőbb világvárosok listáján a legelőkelőbb helyen álló német metropolisz. Globálisan a 14. helyen áll. A német politika régi problémája a belső kerületek dzsentrifikálódása és az elszabaduló bérleti díjak. Ezért szorulnak a szociálisan gyengébbek a peremvárosokba, ahol komoly feszültségek is kialakulnak. A valóság bemutatása azonban nem volt célja az M1-nek.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.