Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Nemzeti Összetartozás Emlékhelye 5 milliárd forintba kerül majd, és jövő májusra kell elkészülnie.
Megadta az építési engedélyt az Alkotmány utcába tervezett Nemzeti Összetartozás Emlékhely számára Budapest Főváros Kormányhivatala V. Kerületi Hivatala. Az erről szóló határozatot április 26-án keltezték.
Az alkotás, amely a trianoni békeszerződésre emlékeztet, a fővárosi Alkotmány utca Kossuth tér felőli oldalára kerül majd, és legfeljebb 5 milliárd forintba fog kerülni.
Ahogy tavaly egy kormányhatározat alapján megírtuk, 2020. május 31-ig – tehát a trianoni szerződés századik évfordulója előtt – felállítják a Nemzeti Összetartozás Emlékhelyét, amely "magában foglalja a történelmi Magyarország 1913-as összeírás szerinti helységneveinek feltüntetését".
Az alkotásról néhány napja jelentek meg az első látványtervek, amelyekről kiderült: nem egy szobor vagy emlékmű, hanem egy árok.
A tervek szerint az Alkotmány utcának a Kossuth tér felé eső, száz méter hosszú szakaszán süllyedő rámpát alakítanak ki, amelynek falaira vésik majd a településének nevét véletlenszerű sorrendben. A rámpa végébe egy gránittömb kerül, közepében örökmécsessel, amely a nemzeti összetartozás gondolatát hivatott jelképezni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.