szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Győrben két fertőzött hallgatót találtak, Szegeden vegyes oktatási rendre állnak át.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A Széchenyi István Egyetem két hallgatójáról derült ki, hogy koronavírus-fertőzött – írta a győri székhelyű intézmény az oldalán. Felvették a kapcsolatot az illetékes hatóságokkal, arra kérnek mindenkit, hogy aki a betegségre utaló tüneteket észleli magán, jelezze ezt háziorvosának, illetve kövesse a koronavirus.gov.hu oldalon megtalálható protokollt.

Az egyetemen egyébként kötelező a maszkviseléssel, távolságtartással, de hagyományosan megtartott órákkal kezdődött el a tanév.

A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) viszont vegyes oktatási rendre állnak rá a koronavírus-járvány terjedésének megelőzéséért. Az egyetem közleménye szerint mindez azt jelenti, hogy a gyakorlati órákat személyesen, az előadásokat a járványügyi szabályok betartásának függvényében jelenléti és online formában tartják meg.

Az SZTE arról is beszámolt, hogy az egyetem épületeibe belépő hallgatóknak – többek között – kötelező a védőtávolság megtartása. A kollégiumokban szünetel a vendégfogadás, tilos az alkoholfogyasztás és rendezvények tartása, a közös helyiségekben és a közlekedőkben pedig a távolságtartás szabályai érvényesek.

Több oktatási intézményben is felütötte a fejét a koronavírus az elmúlt két napban: Salgótarjánban pénteken egy tanár fertőződött meg, és bezártak emiatt két középiskolát is, Mohácson pedig a Kisfaludy Károly Gimnáziumban kellett átállniuk digitális oktatásra egy koronavírusos pedagógus miatt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Élet+Stílus

Koronavírusos van a családban, most mit csináljak?

Az állam keveset tesztel, tanácsot se sokat ad, ezért szakértőket kérdeztünk, egyetemi útmutatókat néztünk át. Jöjjenek tehát tippek – a mosogatástól és mosástól, a maszkviselésen és a táplálkozáson át, a hulladék kezeléséig.