Vérhigítóval és vitaminnal kezelte magát a Semmelweis Egyetem koronavírusos rektora

Sokszor az a baj a terápiával, hogy későn jelentkezik a beteg - magyarázta Merkely Béla.

  • hvg.hu hvg.hu
Vérhigítóval és vitaminnal kezelte magát a Semmelweis Egyetem koronavírusos rektora

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora két napig hitte azt, hogy hőemelkedéssel és torokfájással megússza a koronavírust, a harmadik napon lett láza és nagy fájdalmai – mesélte el a felépülése után az ATV-ben.

Mint mondta, vérhigító terápiát alkalmazott, B, C és D vitamint szedett, és ágyban maradt. Minden covidos betegnek ajánlott egy, a véroxigénszintet mérő, ujjra csíptethető eszközt, hogy lássák: addig nincs nagy baj, amíg az érték 90 százalék feletti.

A remdesivirről és a vérplazmakezelésről azt mondta: ezek a fertőzés korai szakaszában használnak. Szerinte a probléma főleg az, hogy sokszor „a beteg később jelentkezik”.

Merkely arról is beszélt, hogy szerinte

„nagyjából március-április környékére túl tudunk lenni ezen a járványon”.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.