Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A magángéppel érkezőkre is vonatkozik a kötelező karantén

A Belügyminisztérium azt nem összesíti, hányan érkeznek így haza.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
A magángéppel érkezőkre is vonatkozik a kötelező karantén

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó nyújtott be írásbeli kérdést arra vonatkozóan, hogy

Milyen járványügyi szabályok vonatkoznak jelenleg a magánrepülővel külföldre, illetve az onnan hazautazókra?”

A szocialista politikus az emberierőforrás-miniszternek, Kásler Miklósnak címezte a kérdést, de mivel a Belügyminisztérium az ügyben illetékes, így onnan is jött meg a válasz – méghozzá Pintér Sándortól.

A tárcavezető azt írta, a Magyarországra történő belépésre vonatkozó járványügyi szabályokat, a magánrepülővel utazókra is kiterjedően, a 2020. évi CIV. törvény, valamint az utazási korlátozásról szóló 408/2020 (VIII. 30.) kormányrendelet tartalmazza, amely pedig kimondja:

A hatósági házi karantént a jogszabályban meghatározott feltételek fennállása esetén minden személlyel szemben el kell rendelni.

Pintér hozzátette ugyanakkor, hogy a rendőrség arra vonatkozóan nem gyűjt adatokat, hány olyan légi jármű érkezik az országba, amely nem állami vagy nem légitársaság tulajdonában van.

Ha már magángépek: január elején a Maldív-szigetekről tért vissza az a repülőgép, amelyet Mészáros Lőrinc és családja is használt már korábban. Azt nem tudni, hogy a dél-ázsiai úthoz ki vette igénybe a 17 milliárd forintot érő, Bombardier Global 6000-es típusú repülőt.

Nem kell összeszorított foggal szenvedni – így enyhíthetjük táplálkozással a menopauza kellemetlen tüneteit

Nem kell összeszorított foggal szenvedni – így enyhíthetjük táplálkozással a menopauza kellemetlen tüneteit

Magyarországon a nők 60 százaléka túlsúlyos, sokan így mennek neki a menopauza időszakának, amikor a férfiakkal szembeni egészségügyi előnyeik jelentős részét amúgy is elveszítik. Hogyan lehet féken tartani a kilókat, és közben az ingerlékenység, a hőhullámok, továbbá olyan veszélyes láthatatlan tünetek ellen is küzdeni, mint a koleszterinszint emelkedése? Milyen ételekkel lehet nyugodtabb az alvás, és hogyan neveljük rá magunkat a cukormentesebb életre? Erdélyi-Sipos Aliz dietetikust kérdeztük.