Fülke: "Ezekkel a törvényekkel megpuccsolta az államot a parlamenti többség"

Több mint 1000 milliárd forint állami vagyont szervezett ki a kétharmados parlamenti többség alapítványokba. Ezek részben az egyetemek fenntartói lesznek, de létrejött öt közalapítvány is. Ligeti Miklós, a Transparency International jogi igazgatója szerint ez még a NER-ben megszokott vagyonmozgáshoz képest is nagyságrendi ugrás, a rendszert pedig az örökkévalóságnak tervezték. Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.

  • hvg.hu hvg.hu
Fülke:

Jelenleg még nem tudható, hogy fognak működni azok a vagyonkezelő alapítványok, amelyeknek a létrehozásáról a héten döntött a parlament, ám az biztos, hogy az állam elveszíti az ellenőrzést az eddig nemzeti vagyon felett - emelte ki a hvg.hu-nak Ligeti Miklós. A Transparency International jogi igazgatójával arról beszélgettünk, mekkora vagyonról van szó, működőképes struktúrát hozott-e létre a kormánytöbbség, és milyen következményekkel járhat ez a lépés.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?