Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A lépésre az Európai Bíróság tavaly őszi ítélete kényszerítette a döntéshozókat, de ettől még nem fog visszajönni a CEU.
A képviselők többsége megszavazta kedden azt a törvényjavaslatot, amely visszavonja a magyar felsőoktatási törvény lex CEU-ként ismert 2017-es módosításait. A törvényről tavaly mondta ki az Európai Bíróság, hogy meg kell semmisíteni, mert sérti az uniós jogot.
A kérdéses jogszabály-módosítás Magyarországon csak a Soros György által létrehozott Közép-Európai Egyetemet (CEU) érintette, és gyakorlatilag teljesíthetetlen feltételeket támasztott magyarországi működéséhez. A törvény miatt döntött úgy a CEU, hogy képzéseinek nagy részét Bécsbe költözteti.
Ezen döntésükön a mostani módosítás sem változtat, az egyetem korábban jelezte, nem teszik ki magukat újra egyetlen ember és rezsimje politikai szeszélyeinek:
CEU: Nem tesszük ki magunkat újra egyetlen ember és rezsimje politikai szeszélyeinek
Marius Dragomir, a Közép-Európai Egyetem médiaintézetének vezetője elmagyarázza, hogyan állította a médiát saját kiszolgálójává Orbán Viktor, hogyan veszik át módszerét egyre többen a világban, és gátat lehet-e vetni ennek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.