szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Már Orbán Viktornak és Müller Cecíliának is írtak annak a lassan kétezres Facebook-csoportnak a tagjai, akiknél az antitestvizsgálat alapján nem alakult ki a védettség.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Már több mint 1800 tagot számlál a „Sinopharm vakcinával oltottak negatív laboratóriumi eredményekkel” nevű Facebook-csoport, és csak az elmúlt héten ezer új belépővel bővült. A csoport célja a leírás szerint az, hogy vizsgálatot, szükség esetén pedig újraoltást érjen el azoknak, akiket beoltottak a Sinopharm koronavírus elleni védőoltásával, majd egy ellenanyag-vizsgálaton kevés, vagy semennyi antitest meglétét nem mutatták ki náluk.

Nem oltásellenesek vagyunk, hanem aggódunk a szüleink miatt

– mondta a csoport alapítója, Englohner Beáta a 24.hu-nak. Azután hozta létre a csoportot, hogy az antitestvizsgálat alapján két adag kínai vakcina után sem alakult ki a kórokozó elleni védettség édesanyjánál.

A csoport tagjai több minisztériumnak, Orbán Viktornak, Müller Cecíliának, valamint számos szakembernek küldtek levelet a lap szerint, amelyben segítséget kértek. A levélhez több mint 170 laboreredményt is csatoltak. Petíciót már írtak, a következő Englohner szerint egy nyílt levél lesz.

A különböző technológiák alapján kifejlesztett Covid–19 elleni védőoltások részben eltérő módon fejtik ki hatásukat a szervezetben. Éppen ezért a nemzetközi egészségügyi szervezetek nem javasolják a lakosságnak a szerológiai vizsgálatokat a Covid–19 elleni védőoltás után a védettség kiértékelése céljából

– válaszolta a csoportnak a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK). Azt is írták, hogy jelenleg nincsen lehetőség harmadik oltás beadására sem ugyanabból, sem másik vakcinából.

Arról, hogy már indult egy vizsgálat az oltások védőhatásáról, Kásler Miklós beszélt még május elején. A miniszter akkor azt mondta, az első eredmények május végére meglesznek. A 24.hu rá is kérdezett ezekre az Emminél, de nem kaptak választ. Korábban a HVG is arról értesült, hogy egyetemi körökben már folynak vizsgálatok a Covid–19 elleni oltások eredményességéről, ám szigorúan zárt ajtók mögött, nyilatkozattételi tilalom alatt.

Titkolózik a kormány, de talán nem is érdekli, mennyire hatásosak a vakcinák

Ha az Orbán-kormánynak a propagandánál fontosabbak lennének a hitelességet és megbízhatóságot jelentő számok és adatfeldolgozások, tisztázni lehetne az oltások hatásosságát és javítani a covidos betegek intenzív ellátásának eredményeit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!