Az Andrássy úttól a Kossuth térig - ilyen volt a szombati a Fudan-tüntetés

“Igen a Diákvárosra, nem a kínai gigaegyetemre” – ez volt a mottója a tüntetésnek, amelyet a kínai Fudan Egyetem tervezett budapesti kampusza körüli botrány hívott életre. A szervezők több ezer embert vártak, felszólalt Karácsony Gergely is.

  • hvg.hu hvg.hu
Az Andrássy úttól a Kossuth térig - ilyen volt a szombati a Fudan-tüntetés

Fudan helyett Diákváros

Nagy port kavart az Orbán-kormány terve, miszerint Budapesten nyitna campust a kínai kommunista pártot szolgáló Fudan Egyetem. Eredetileg a tervezett Diákváros területén építették volna fel a komplexumot 500 milliárd forintnyi kínai hitelből, de a tiltakozás hatására a kormány végül meggondolta magát és mégis inkább a Diákvárost építenék fel. Az ügy fejleményeit cikksorozatunkban követhetik!

A témával kapcsolatos összes cikkünk elérhető a Fudan Egyetem dossziénkban.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?