szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Emmi először megtagadta az adatok kiadását, úgy érveltek, hogy ez veszélyeztette volna a későbbi döntések meghozatalát. A bíróság első- és másodfokon is a független képviselőnek adott igazat.

Tavaly fogadták el az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt.

Szél Bernadet rögtön ezután közérdekű adatkéréssel fordult az Emberi Erőforrások Minisztériumához, hogy adják ki a törvény döntés-előkészítő és hatásvizsgálati dokumentumait, hogy kiderüljön, milyen, az egészségügyi ellátórendszert érintő hatásokkal, társadalmi és gazdasági következményekkel számoltak.

15 nap után döntés-előkészítésre hivatkozva megtagadták az adatok kiadását, én viszont bírósághoz fordultam, a pert pedig első-és másodfokon is megnyertem. Az Emmi azzal az abszurd érveléssel próbálkozott a bíróságon, hogy azért nem köteles kiadni az adatokat, mert az adatigényléskor még veszélyeztette volna az adatok kiadása a későbbi döntések meghozatalát. Csakhogy időközben már megszülettek azok a rendeletek, amikre hivatkozott, így a bíróság az anyagok kiadására kötelezte a minisztériumot"

 - közölte Szél Bernadett a Facebookon.

"Írjam alá, vagy kirúgnak" - Így ment a statáriális jogviszonyváltás a kórházakban

A világjárvány közepén pár napjuk volt tanulmányozni az eléjük tett szerződéstervezeteket új jogállásukról. Rosszabbkor nem is jöhetett volna a felfordulás.

Ahogy a független képviselő is emlékeztetett, hogy a törvény életbe lépése után több mint 4 ezer egészségügyi dolgozó nem írta alá az új szerződést, így nem dolgozhatott tovább.

A legtöbben, több mint 2500-an a szakdolgozók közül távoztak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!