szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ben Wallace magyar kollégájával, Benkő Tiborral egyeztetett.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ben Wallace brit védelmi miniszter hétfőn Budapesten járt, ahol kétoldalú megbeszélést folytatott Dr. Benkő Tibor magyar védelmi miniszterrel. A tanácskozás középpontjában az európai biztonság és az Ukrajna határán lévő orosz katonai erők által jelentett folyamatos fenyegetés állt – írja a Brit Nagykövetség sajtóközleményében.

A miniszterek megbeszélésük előtt megkoszorúzták a Hősök terén az Ismeretlen Katona emlékművét. Tárgyalásuk érintette a NATO mint védelmi szövetség fontosságát, beleértve a magyar parancsnokság alatt álló koszovói KFOR missziót, amelyhez az Egyesült Királyság is hozzájárul.

„A Magyarországgal fennálló több mint százéves, szoros diplomáciai kapcsolatokat ünnepelve nagy megtiszteltetés, hogy ismét találkozhatom védelmi miniszter kollégámmal, Dr. Benkő Tiborral, akivel az aktuális kérdésekről, többek között a NATO-ról, Oroszországról és Európa biztonságáról egyeztetünk. A jelenlegi orosz agresszió csak nagyobb instabilitáshoz, migránsáradathoz és magasabb árakhoz fog vezetni” – mondta Ben Wallace, aki a következő napokban Horvátországba és Szlovéniába látogat.

Ahogy korábban megírtuk, amerikai részről felvetődött NATO-katonák Magyarországra telepítése, az értesülést Szijjártó Péter külügyminiszter pénteken sajtótájékoztatón megerősítette. Azt követően Benkő Tibor azonban már arról beszélt, hogy nincs szükségünk NATO-csapatokra, ezt a hírt vezető anyagként közölte az orosz állam kezében lévő RT portál.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Németh András hvg360

Van miért a délszláv háborúhoz hasonlítani az orosz-ukrán feszültséget

Harminc évvel a délszláv háborúk után újabb konfliktus éleződik egy Magyarországgal határos országban, ezúttal Ukrajnában. Akkor – ellentétben az ukrajnaival – a magyar kormányok a nyugati szövetségesekkel összhangban cselekedtek. A két válságban viszont közös vonás, hogy ártott a helyi magyar közösségeknek.