szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt külügyminiszter szerint vasárnap esélyt kapunk a demokrácia ismételt megerősítésére.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Putyin ukrajnai inváziója csak aláhúzza, hogy mennyire szükséges szembe szállni a tekintélyelvűséggel és megvédeni a szabad és demokratikus társadalmakat” – írta ki a Twitterére Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter és elnökjelölt.

„A magyarországi választások április 3-án egy esélyt adnak a demokrácia ismételt megerősítésére. Magyarországi, amerikai, vagy bárhol máshol élő magyarok, menjetek szavazni” – zárta az üzenetét Clinton.

Az orosz-ukrán háború eseményeit az alábbi hírfolyamunkban követheti:

Talányos választ adtak az ukránok a belgorodi támadásra, Németország harckocsik Ukrajnába szállítását hagyta jóvá – percről percre az orosz–ukrán háborúról

Az ukrán védelmi minisztérium sem cáfolni, sem megerősíteni nem hajlandó, hogy az ukrán haderő érintett volna a belgorodi üzemanyagraktár elleni támadásban. A csehek 56 egykori keletnémet páncélozott harcjárművet küldenek Ukrajnának, amire a vonatkozó törvények értelmében a németeknek is rá kellett bólintaniuk – kövesse percről percre tudósításunkat az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Deutsche Welle Világ

Ellenőrzés alatt tartja a médiát, nem nevezi agresszornak Putyint, vasárnap pedig újraválasztására készül Vucic

Akárcsak Magyarországon, Szerbiában is választásokat tartanak vasárnap. De nem ez az egyetlen hasonlóság a két ország között. Az elnök nagy eséllyel ismét Szerbia erős embere, Aleksandar Vucic lehet, aki ellenőrzés alatt tartja a médiát és a szerb gazdaságot. Emellett vonakodik csatlakozni az Oroszország elleni szankciókhoz, és agresszornak sem nevezi Putyint. A Deutsche Welle előzetese a szerb választásokról.