Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Már 575 ezer ukrajnai háborús menekült érkezett Magyarországra - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán szerda este.
Bakondi György azt mondta: a magyar kormányon kívül a jótékonysági szervezetek és az állampolgárok is jelentős erőfeszítéseket tesznek azért, hogy ellássák a menekülteket.
A menekültek legnagyobb részét fogadó Lengyelországba eddig több mint 2,5 millió menekült érkezett Ukrajnából, de úgy számolnak akár hétmillió emberre is készülniük kell.
Az orosz-ukrán háború eseményeit itt követheti napi tudósításunkban:
Az oroszok Kínától kérhetnek rakétákat, az ukránoknak pedig az USA küld újabb tankelhárító rendszereket - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Fogytán lehetnek az oroszok tartalékai, hamarosan rászorulhatnak arra, hogy bevessék a régebbi típusú tankjaikat is, miközben a Biden-kormány a leszállítás gyorsítása végett a védelmi minisztérium már meglévő készleteiből von ki 100 millió dollár értékben Javelin rakétákat. Kövesse az orosz ukrán háborúról percről percre tudósító hírfolyamunkat.