szerző:
Csányi Nikolett
Tetszett a cikk?

A budaörsi Herman Ottó általános iskola tanárai beszéltek kameránk előtt arról, hogyan látják a tanárok és a diákok helyzetét, hogyan érintette őket a kölcseys tanárok kirúgása, és miért is döntöttek a sztrájk mellett.

Jogaikat követelő tanárok
Egyre erősödik a tanárok, diákok, szülők tiltakozása, miután az oktatási kormányzat drasztikus lépésekkel próbálja megtörni a jogaikért kiálló pedagógusok ellenállását. Az iskolai akciók összérnek, a mozgalom már az ország mind több részére kiterjed. Kövesse cikksorozatunkban a friss híreket, riportokat, interjúkat, elemzéseket.
Friss cikkek a témában

"Amikor elkezdtem a pályát 18 órát kellett tanítanom, jelenleg 22-26 a kötelező óraszám" – mondta Mavi-Kovács Hajna, aki csaknem negyven éve tanít, pályáját a budaörsi Herman Ottó Általános Iskolában kezdte, és két évtizede visszatért ide. A magyar-angol szakos tanárt az országos tanársztrájk napján kísértük el az iskolából az esti fővárosi nagygyűlésre.

A pedagógus a hvg.hu kamerája előtt felidézte: a polgári engedetlenség miatt kiküldött figyelmeztetések mindenkit sokkoltak, a Kölcsey gimnázium tanárainak kirúgása azonban sokaknál kiverte a biztosítékot, és nem csak a szakmán belül.

„Kezdik megérteni az emberek, hogy miről beszélünk” - mondta, felidézve azt, hogy munkája már nem csak anyagilag nem éri meg a számára, de azért sem, mert akármennyire szeretné, nem tudja magát kivonni a felülről érkező utasítások alól, ennek ellenére folytatja.

„Olyan sokszor voltunk az utcán, és mondtuk, hogy baj van az oktatási rendszerrel, de most egy nagyon nagy országos megmozdulás indult el” - fogalmazott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!