szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az LMP szervezett demonstrációt a Nemzeti Választási Bizottság elé, hogy tiltakozzanak az akkumulátorgyárak erőltetett építése és az erről szóló ellehetetlenítése ellen.

Fáklyás tüntetés szervezett az LMP a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) épülete elé Budapesten, hogy tiltakozzon amiért ellehetetlenítették az akkumulátorgyárakról szóló népszavazsok kiírását.

A párt szerint a döntés politikai nyomásgyakorlásra született, és

elfogadhatatlan hogy az emberek megkérdezése nélkül, az ő kifejezett tiltakozásuk ellenére akarja a kormány hazánk természeti erőforrásait feláldozni, ezéltatl pedig akkumultirgyarmattá tenni Magyarországot.

Fazekas István

A tüntetésen felszólalt Suszter András, a Véddegylet tagja, aki a debreceni CATL akkumulátorgyár ellen az LMP-vel közösen indított perről beszélt. Papp Dániel, az Extinction Rebellion környezetvédő mozgalom aktivistája szerint a zöld átállás nem a klímaválságra ad megoldást, csak a profit védelmét szolgálja.

Fazekas István

Kanász-Nagy Máté, az LMP frakcióvezető-helyettese pedig arról beszélt, hogy a kormánypárt tudja, hogy az akkumulátorgyárak kérdésében kisebbségben vannak, ezért akadályozták meg a népszavazást, és folyamatosan el akarják fojtani a vitát. A politikus az "elmebaj politikájának" nevezte az akkumulátorgyárak építését erőltető kormányzati hozzáállást, és jelezte addig mennek, amíg ki nem erőltetik a népszavazás kiírását, és petícióban is tiltakoznak a gyárak ellen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Hat kérdés, amit tisztáznia kellett volna a kormánynak, mielőtt akkumulátor-nagyhatalmat kezdett csinálni az országból

Kevés alaposabb összefoglalót olvashat ma az akkumulátorgyárak hazai helyzetéről annál, mint amit a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézetének főmunkatársa készített. Éltető Andrea végigtekint a gyárak építését mozgató érdekeken, az eddig megépült üzemekkel kapcsolatos, nem mindig kedvező tapasztalatokon, számba veszi a környezeti és gazdasági kockázatokat, rávilágít a kormányzat velük kapcsolatos ellentmondásos tevékenységére, és megállapítja: Magyarország úgy vágott bele az egészbe, hogy alapvető kérdéseket nem tisztázott.