David Pressman kétértelmű szóviccel köszöntötte fel Orbán Viktort

Ha már a miniszterelnök többször utalt arra, hogy a nagykövet azért van itt, hogy nyomást gyakoroljon a magyar kormányra, Pressman a „no pressure” kifejezéssel vezette fel a köszöntőjét.

  • hvg.hu hvg.hu
David Pressman kétértelmű szóviccel köszöntötte fel Orbán Viktort

Felköszöntötte 60. születésnapja alkalmából az Egyesült Államok budapesti nagykövete, David Pressman a miniszterelnököt.

A diplomata a Twitteren közzétett üzenete azonban kétértelmű. A „no pressure” kifejezés az angolból eredetileg „csak nyugodtan”, „nincs gond”, „ne aggódj” vonalon lehetne lefordítható, ám ezt használják ironikus értelemben is. Rendszerint olyan szövegkörnyezetben, amikor valakinek stresszes, nagy munkával járó melót osztunk ki igen közeli határidővel, és a feladat ismertetése végén közöljük vele, hogy „de csak nyugodtan”.

Ugyanakkor a miniszterelnök és a nagykövet relációjából adja magát egy harmadik értelmezés is, hiszen Orbán Viktor az évértékelőjében a nevére utalva Présemberként hivatkozott Pressmanre, majd később is arról beszélt, hogy a nagykövet bele akarja préselni Magyarországot a háborúba.

Erre a présemberségre utalhatott viccesen a nagykövet a „no pressure” felütéssel és a nyomásgyakorló hashtaggel is.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?