Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A Népszava szerint nyolc év alatt már 2600 milliárd forint körüli összeget szánhattak erre.
Csak idén ezermilliárd forintot költ fegyverekre a kormány a Népszava cikke szerint. A lap azt írja, több száz millió euró értékben vásárol Magyarország Hero típusú öngyilkos német-izraeli drónokat a düsseldorfi Rheinmetall AG-tól. Azt a cég közleménye nem árulta el, hogy pontosan mekkora összeget költ el Magyarország, de azt igen, hogy nagyságrendileg mekkora üzletről van szó.
A gyár idén kezdi leszállítani a fegyvereket a magyar honvédségnek. A lap katonai forrásokra hivatkozva azt írja, a drónok – valójában repülő, többségében egyszer használatos, cirkáló, intelligens bombák – védekező és támadó harcban is használhatók.
Rákapcsolt a fegyvergyártásban a "békepárti" kormány
Rekordarányban költi a pénzt fegyverekre a kormány. Az épülő magyar hadiipart egyelőre csak a saját hadsereg fejlesztésére szánják, az exportot ugyanis blokkolja a kapacitáshiány és a kormány „békepártiként" kommunikált álláspontja.
A Honvédelmi Minisztérium ugyanakkor nem adott ki közleményt a nagy értékű fegyvervásárlásról, a kormánytöbbség a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságában sem számol be arról, mennyit költött az ország fegyverek vásárlására. Leggyakrabban csak a gyártó cégek közleményeiből derülnek ki beszerzések, illetve a NATO statisztika alapján is kiszámítható a fegyverre szánt költés, utóbbi szerint 2016 és 2023 óta az ország valamivel több mint 2600 milliárdot költött el eszközvásárlásra. Míg hét éve a védelmi költségvetés 13 százaléka ment eszközvásárlásra, addig 2020-ban már 45, idén pedig várhatóan 48 százalék megy el erre a NATO statisztikák alapján. Utóbbi nyomán 876 milliárdot költhetnek különféle fegyverek, eszközök vásárlására. A mostani Rheinmetall-üzlet értékét hozzávéve valahol 40 és 100 milliárd forint közötti összeggel nőhet tovább a magyar fegyverkiadások mérlege – írja a lap.
Magyarország olyan gyorsan fegyverkezik, hogy van, amiben első a NATO-ban
Az Ukrajna orosz megtámadása nyomán a kontinensre tavaly visszatért háború miatt olyan fegyverkezési verseny bontakozott ki, amiből Magyarország alaposan kiveszi a részét.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.