Az egyetemet ezentúl Charaf Hassan korábbi dékán vezeti.
hvg.hu
A kilencvenes években Magyarországon diplomát szerző Charaf Hassan lett a Műegyetem új rektora. A Villamosmérnöki és Informatikai Kar korábbi dékánja, az egyetemi modellváltás híve, ezért valószínűleg megkezdődik a Műegyetem alapítványi tulajdonba adásának előkészítése.
Az előző rektor, Czigány Tibor azért nem indult újra a posztért, mert a kormány kivéreztette az egyetemet, amely eddig keményen ellenállt az alapítványosodásnak. A kormány terve bejött, bedarálták az eddig a függetlenségüket őrző műegyetemieket.
A hazai műszaki felsőoktatás éllovasának számító Műegyetemet éhkoppra fogta a kormány, holott fontossága fényévekkel megelőzi az anyagiakban dúskáló MCC-ét. Más egyetemeket is kiéheztetéssel próbálnak rákényszeríteni a modellváltásra.
A rektori posztért ketten indultak, a szenátus nagy többséggel Charaf Hassant támogatta, tőle várják, hogy véget érjenek a szűk esztendők. Az új rektor beiktatásán részt vett Hankó Balázs, a kulturális és innovációs tárca új vezetője is.
A libanoni születésű Charaf Hassan 1992-ben a Műegyetemen szerzett diplomát, 2016-ban lett tanszékvezető, 2019-től kari dékán.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.