Tizennyolcan távoztak a Cseppkő utcai gyermekotthonból a kötelező „kifogástalan életvitel” ellenőrzés miatt
Az igazgató és két helyettese is távozott a Cseppkő utcai intézményből.
hvg.hu
Közel egy hete megbízott igazgató vezeti a budapesti Cseppkő utcai gyermekotthont, mert a vezetőség zöme és több munkatárs is távozott – tudta meg a 24.hu. A lap információi szerint a dolgozók nagy része az úgynevezett feddhetetlenségi nyilatkozat miatt mondott fel, az ötszáz kérdésből álló kérdőívben többek között a nemi életükről és irányultságukról is be kell számolniuk, az átvilágításnál pedig pszichológiai vizsgálaton is át kell esniük.
Elkezdődött a nevelőszülők átvilágítása, amelyhez képest még a képviselők nyilatkozattétele is csak tapintatos érdeklődés. Fizetségük beígért emelésének pedig csak a töredékét kapták meg az érintettek.
Az intézmény továbbította a 24.hu kérdéseit a a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságnak (SZGYF), akik közölték, az igazgató munkaviszonya augusztus 21-én a jogszabályok értelmében azonnali hatállyal megszűnt, „mert a kifogástalan életvitel ellenőrzést ellehetetlenítette azzal, hogy az ellenőrzés alapjául szolgáló adatlapot nem írta alá”. A korábbi intézményvezető, bár nem akart interjút adni, írott nyilatkozata szerint fájó szívvel, a saját döntése alapján búcsúzott posztjától. „Ennek oka az volt, hogy a gyermekek szeretete ellenére olyan feltételeket kellett volna elfogadnom, amelyek sem szakmailag, sem emberileg nem voltak már vállalhatók számomra” – tette hozzá.
Ugyancsak az SZGYF erősítette meg, hogy a Cseppkő Gyermekotthoni Központban eddig 18 főnek, a munkavállalók 16,3 százalékának szűnt meg a munkaviszonya közös megegyezéssel, amit a munkavállalók kezdeményeztek a kifogástalan életvitel ellenőrzése miatt. Hozzátették, hogy az otthon munkáját, az ott élő gyermekek érdekeit a felmondások nem veszélyeztetik, a gyermekek ellátásáról minden körülmények között gondoskodnak.
A Cseppkő otthon már májusban is bekerült a hírekbe, kiderült ugyanis, hogy az egyik nevelő még 2011-ben rendszeresen ölbe vette és szájon csókolta a lányokat, előfordult, hogy velük fürdött vagy az ágyukban aludt. Végül a férfi közös megegyezéssel távozott, fegyelmi eljárás nem indult ellene, a rendőrség pedig bűncselekmény hiányában lezárta a nyomozást, tehát az illetőnek nincs priusza, és semmi sem akadályozza meg abban, hogy ismét gyerekek közelében dolgozzon.
A június 9-ei választások túlélésére játszik legújabb gyermekvédelmitörvény-módosításaival a kegyelmi botrányban morálisan leszerepelt Fidesz. Pedig a költségvetéstől kezdve az etnikai gettókig rendszerben kellene újragondolnia a kormánynak a feladatokat. Mudra Márton István cikke.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.