A kormány a külföldi sajtónak reagálva közölte, hogy a magyar cég nem gyárt az országban csipogókat, csupán egyetlen ügyvezetővel rendelkeznek.
„A magyar kormány álláspontja a csipogó-ügyben: a hatóságok megerősítették, hogy a szóban forgó cég egy kereskedelmi közvetítő, amelynek nincs magyarországi gyártási vagy működési telephelye. A bejelentett címére egy ügyvezető van bejegyezve, és a hivatkozott készülékek soha nem voltak Magyarországon” – írja Kovács Zoltán Nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára friss X posztjában. Majd hozzáteszi, hogy a további vizsgálatok során a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok együttműködnek az összes érintett nemzetközi partnerügynökséggel és szervezettel.
A „csipogó-ügy” a tegnap délutáni eseményre utal, amikor a libanoni Hezbollah csipogónak nevezett személyhívó eszközeiből ötezer felrobbant több ezer sebesültet és egy tucat halottat hagyva maga után. Az akció mögött többen az izraeli szolgálatokat sejtik. A magyar mentegetőzésre azért volt szükség, mivel a terrorszervezet által egy tajvani cégtől rendelt csipogókat egy Magyarországon bejegyzett, különös közvetítőcégen keresztül értékesítették.
Az AR-924-es személyhívókat gyártó tajvani Gold Apollo a robbanások után közleményt adott ki, amelyben azt állította, hogy a Budapesten működő BAC Consulting Kft. tervezte és gyártotta a közel-keleti régióban rendszeresített eszközöket és egy együttműködési megállapodás alapján használhatták a Gold Apollo márkajelzését. A zuglói címre bejegyzett BAC Consulting 2022 óta létezik, de már 10 éves tapasztalattal rendelkezik és a jelek szerint a kérdéses termékek nem jártak Magyarországon. A tulajdonos Bársony-Arcidiacono Cristiana (akinek monogramjából kijön a cég neve) azt nyilatkozta, hogy „nem én gyártom a személyhívókat. Én csak a közvetítő vagyok. Azt hiszem, félreértik.”
A Hezbollah elleni támadásról szóló további híreinket itt olvashatják.