szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a felvételen az volt hallható, hogy Orbán Áron nem tud elintézni a kormánynál valamit, és ez így van jól.

Kérés sem érkezett a magyar kormányhoz erről, nem jönnek atomtöltetek, sem olyan repülőgépek Magyarországra, amelyek alkalmasak azok szállítására – jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón a HVG kérdésére. Gulyás Gergely hozzátette: ilyen jelentőségű kérdésben a kormány kikérné az Országgyűlés véleményét, nem döntene a legnagyobb nyilvánosság nélkül, ahhoz, hogy ez felmerüljön, egészen más csatatéri helyzet kell – magyarázta.

Nem cáfolja a honvédelmi tárca, hogy atomfegyverek célba juttatására alkalmas amerikai repülőgépek érkezhetnek a kecskeméti repülőtérre

A Honvédelmi Minisztérium a HVG kérdésére azt nem cáfolta, hogy atomfegyverek célba juttatására alkalmas amerikai repülőgépek érkezhetnek a kecskeméti repülőtérre, viszont azt kijelentette, hogy atomfegyverek behozatalát a kormány ellenzi.

A kérdés azután vetődött fel, hogy a Honvédelmi Minisztérium nem cáfolta kedden a brit The Telegraph értesülését, amely szerint atomfegyverek célba juttatására alkalmas amerikai repülőgépek érkezhetnek a kecskeméti repülőtérre az orosz fenyegetés ellensúlyozására. Azt ugyanakkor kijelentette a tárca, hogy atomfegyverek behozatalát a kormány ellenzi.

A kormányinfón a miniszterelnök öccsének, Orbán Áronnak és Héjj Dávid kormánybiztosnak a kiszivárgott beszélgetése is szóba került, lapunk munkatársa azt kérdezte, indul-e vizsgálat hatósági és kormányzati döntések befolyásolási kísérlete miatt. Gulyás szerint erre nincs szükség.

A miniszter azt mondta, hogy tanulmányozta az eredetileg a kuruc.info szélsőséges portálon megjelent felvételt, amelyen Orbán Áron arra panaszkodott, hogy szerinte a külügy konzuljai blokkolják az érdekeltségéhez kapcsolódó vízumkérelmeket, illetve a letelepedésikötvény-bizniszben érintett B. Radosztina nevű bolgár üzletasszonyra is, aki állítólag megfenyegette.

Gulyás szerint az, hogy Orbán Viktor öccse nem tudott elintézni valamit, így van jól. Arra a kérdésre, hogy eddig más volt-e a helyzet, a miniszter azt mondta: ez túllépi az ő hatáskörét, ezzel nem neki kell foglalkoznia.

Orbán öccse maga készítette a kiszivárgott hangfelvételt, ami egy vita miatt került nyilvánosságra

Összevesztek egymással az Orbán Áronnal együtt ténykedő vállalkozók, így egy elszámolási vita vezetett annak a hangfelvételnek a kiszivárogtatásához, amelyet Kuruc.info szélsőjobboldali portál hozott nyilvánosságra – állítja a Telex cikke, amely részleteket tudott meg arról, hogyan készült a felvétel: a rögzítésében maga Orbán Áron, a miniszterelnök öccse is részt vett.

Kollégánk rákérdezett arra is, hogyan tudta Lázár János elérni az RTL-nél Dirk Gerkens kifúrását. Gulyás erre azt felelte, hogy a témát nem tudja kommentálni. Azt azonban elárulta, hogy az erről szóló felvételt, amely a Telexhez szivárgott ki, valaki egy perben nyújtotta be. Gerkens viszont nem lett kegyvesztett az RTL-től való kirúgása után sem a kormánynál – tette hozzá a miniszter.

A HVG munkatársa arról is kérdezte Gulyást, hogy a kormány a jövő évi büdzsét az amerikai elnökválasztás eredményéhez kötötte. Mennyire lehet optimista a Trump győzelmére alapozó költségvetési változat, amikor a republikánus jelölt a Bloombergnek például az importautókra kivetni tervezett száz százalékos büntetővámról beszélt?.

Gulyás erre azt válaszolta, hogy ha Trump lesz az elnök, az orosz–ukrán háborúnak hamar vége lesz, ez pedig jelentős hatást gyakorol majd a gazdasági növekedésre. Ezzel kell szerinte számolni. Ehhez képest az, hogy egy még meg nem választott elnök mivel fenyeget, azt az EU tudja kezelni, de Trumppal meg lehet egyezni – tette hozzá.

Donald Trump bejelentette: alaposan keresztbe tenne Magyarországnak, ha megválasztanák

Megválasztása után vámháborút indítana, egyebek mellett a teljes autóimportra 100 százalékos vámot vetne ki.

Arról is kérdeztünk, hogy miért veszünk jóval több orosz gázt, mint korábban. Gulyás azt mondta, lakossági felhasználásra vásárolnak újabb mennyiségeket Oroszországtól, ennek kisebb része fog csak ipari célokra menni.

A Zalekerámia magyar részlegének bezárásáról is érdeklődött kollégánk, amire a miniszter azt mondta: ha a cég megkeresi a Nemzetgazdasági Minisztériumot, és van olyan üzleti terve, amely azt jelentené, hogy továbbra is Magyarországon marad, amihez olyan támogatást kell nyújtani, ami visszatérítendő, vagy arányban áll a maradásuk hasznával, akkor a tárca erre nyitott.

Végül csak sikerül elüldözni Magyarországról a Zalakerámiát, amely a legfontosabb gyárát Romániába költözteti

A Zalakerámia romhányi üzemét leszerelik, a tófeji egység augusztus óta megint nem termel – tudta meg a HVG. Működnek tehát a kormány külföldi építőanyag-gyártókat sújtó intézkedései, hiszen a Lasselsberger tulajdonában álló patinás magyar csempegyártó a tönk szélére került, talpra állás pedig nehezen képzelhető el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!