szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ugyan az elővásárlási jog körüli bizonytalanságok miatt még nincsenek birtokon belül az arab befektetők a tervezett Mini-Dubaj rákosrendezői területén, a projektnek értékesítési központja nyílik hamarosan Budapesten. Nem is akárhol.

“Mohammed Alabbar, az az üzletember, akit az Emírségek uralkodója kijelölt Rákosrendező megvásárlására, büszkén posztolt egy arab nyelvű saját instavideót: a Maxi-Dubaj projekt számára új értékesítési központot nyit Budapesten” – írta a Facebookon Vitézy Dávid, a fővárosi Podmaniczky-frakció vezetője, aki közzé is tette a videót: 

Amint arra Vitézy felhívta a figyelmet, a videó alapján könnyen felismerhető, hogy melyik budapesti helyszín az, amit az arab befektetők a projekt értékesítési központjának szánnak. A videón ugyanis az Andrássy úti Párisi Nagy Áruházban, más néven Divatcsarnokban található, ikonikus Lotz-terem látható.

Budapest, vagy Bindzsisztán – Karácsony szerint erről döntenek szerdán a fővárosi képviselők

A főpolgármester szerint a Mini-Dubaj beruházáshoz kiszemelt rákosrendezői területek jogi helyzete bonyolultnak tűnhet, de valójában nem az. Szerinte a fővárosnak elővásárlási joga van rájuk, és élni is fognak vele.

Ám az egykori Divatcsarnok épülete más szempontból is ikonikus. Vitézy azt írta, “Na és ki a Divatcsarnok egyik tulajdonosa? Lázár János. Mint magánszemély, nem mint miniszter.” Valóban, a tulajdoni lap szerint az ingatlan 1/1 tulajdonosa a Divatcsarnok Projekt Zrt.nevű cég, amelyben pedig a cégadatok alapján négy másik – egyenként 22,5%-os tulajdonrésszel bíró – magánszemély mellett 10%-ban tulajdonos Lázár János. Hogy ugyanaz a hódmezővásárhelyi Lázár János, mint a miniszter, a lakcím bizonyítja, amelyet Lázár korábban a sajátjaként ismert el.  

Elveszítette a fonalat a Mini-Dubaj ügyben? Most mindent elmagyarázunk

Összeszedtük mindazt, amit a Rákosrendezőn tervezett Mini-Dubaj beruházás kapcsán tudni lehet, és érdemes.

“Tehát attól az építési minisztertől kéne remélnünk, hogy betartatja az építési jogszabályokat, és képviseli az állami érdekeket az arab ingatlanbefektetővel szemben, aki eközben az arab befektetőtől kapja a bérleti díjat vagy a vételárat?” – tette fel a kérdést Vitézy ezek után a posztban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!