Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Szerintük egy volt vezérkari főnök pártpolitikai rendezvényen történő megjelenése és felszólalása alkalmas arra, hogy megossza és elbizonytalanítsa a Magyar Honvédség személyi állományát, valamint hogy rombolja a haderő belső morálját.
A Honvédelmi Minisztériumon keresztül közleményt adtak ki „a Magyar Honvédség volt parancsnokai és vezérkarfőnökei” azzal kapcsolatban, hogy a korábban szintén ezt a tisztséget betöltő Ruszin-Szendi Romulusz beszédet mondott a Tisza Párt szombati kongresszusán, és keményen bírálta a magyar haderőben uralkodó állapotokat.
„A Magyar Honvédség volt parancsnokai és vezérkarfőnökei hitvallása, hogy a katona hazájához és a magyar nemzethez hű, annak megvédésére tesz esküt. A katonák esküjükhöz híven, amely egész életükben végigkíséri őket, a nép által választott mindenkori legitim politikai hatalomhoz lojálisak, ennek szellemében szolgálják a hazát és vezetik a Magyar Honvédséget” – írták.
Hozzátették:
Egy volt vezérkari főnök pártpolitikai rendezvényen történő megjelenése és felszólalása alkalmas arra, hogy megossza és elbizonytalanítsa a Magyar Honvédség személyi állományát, rombolja a haderő belső morálját és a haza védelmére tett katonai eskübe vetett hitét.
A volt katonai vezetők emiatt elhatárolódtak „a Magyar Honvédség ügyeibe történő mindennemű pártpolitikai beavatkozástól”.
A közlemény aláírásaként az szerepelt, hogy „a Magyar Honvédség volt parancsnokai és vezérkarfőnökei”, de név szerint nem részletezték, hogy a korábbi vezetők közül ki ért egyet ezzel a nyilatkozattal. A Honvédelmi Minisztériumnál konkrétan rákérdeztünk az aláírókra, ha válasz érkezik, beszámolunk róla.
Ruszin-Szendi Romulusz szombaton arról beszélt, ahhoz, hogy a honvédelem még stabilabb legyen, vissza kell adni a kellő hitet és tiszteletet minden egyenruhásnak. Úgy vélte, ki kell maradnunk az orosz–ukrán háborúból, mert „nettó hülyeség, hogy harcoljunk valamelyik fél oldalán”.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.