szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Keményen beleállt az őt kritizáló független képviselőbe a Tisza Párthoz szakértőként csatlakozó korábbi vezérkari főnök.

Visszaszólt Ruszin-Szendi Romulusz, a Tisza Párthoz szakértőként csatlakozó korábbi vezérkari főnök Hadházy Ákosnak, miután a független országgyűlési képviselő a közösségi médiában kritizálta a Tisza szombati kongresszusán beszédet mondó altábornagyot.

Nem szeretnék személyeskedni, de ha felkészületlenül egy megélhetési politikus tények és jelentős kutatás nélkül vagdalkozik, azzal szerintem saját magának sokkal többet árt”

– válaszolta kedd este az Egyenes Beszéd vendégeként Ruszin-Szendi a Hadházy kijelentéseivel kapcsolatos kérdésre. Miután a műsorvezető Rónai Egon visszakérdezett, hogy ezzel megélhetési politikusnak nevezte-e a képviselőt, a volt vezérkari főnök megerősítette, hogy ez a véleménye.

Hadházy kritikája később újra előkerült a műsorban, erre utalva Ruszin-Szendi ekkor ezt mondta:

Hadházy Ákos mondhatja a hülyeségeit, támadhat bárki, amíg az állomány tudja, hogy igazam van, és bízhatnak abban, hogy valaki szót emel értük, akkor én már boldog vagyok”

Az altábornagy reagált Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kritikáira is. Tagadta, hogy ukrajnai látogatása során úgy tárgyalt volna politikusokkal, hogy ne lett volna rá felhatalmazása, és felidézte, hogy útjáról a miniszter társaságában számolt be Orbán Viktornak, akitől ezért akkor köszönetet és dicséretet kapott.

Ruszin-Szendi azt is kijelentette, hogy soha nem volt fideszes. “Megpróbálom a szakmát képviselni a Tisza Pártnál, mert úgy néz ki, hogy ott van fogadókészség arra, hogyan lehet picit jobban gondoskodni a katonákról, rendőrökről, tűzoltókról és minden egyenruhásról.” – mondta azzal kapcsolatban, hogy miért segíti szakértőként Magyar Péteréket. Elmondta azt is, hogy a Tisza Pártnál működik egy volt katonákból és rendőrökből álló szakértői csoport, de hogy ez kikből vagy hány főből áll, azt nem árulta el.

Azt elismerte, hogy valóban felmerült a nagyköveti kinevezése, miután leváltották a hadsereg éléről, méghozzá Afrikában, de szerinte ez egy komolytalan felvetés volt. Arra a kérdésre, hogy változott-e korábbi, támogató álláspontja a csádi misszióval kapcsolatban, elmondta, hogy nem tudja, mi van az országban, mivel mindössze arról született egy országgyűlési határozat, hogy katonák mehetnek Csádba, ennél több azonban nem derült ki. Elárulta azt is, hogy korábbi missziók kidolgozásában részt vett, a csádiban azonban már nem.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!