A hajdúhadházi időközin még jobban kikapott a Fidesz, mint a tavalyi választáson

Igaz, ezúttal újoncot indított a kormánypárt Vadász Sándorral szemben, aki köztartozás miatt vesztette el mandátumát.

  • HVG HVG
A hajdúhadházi időközin még jobban kikapott a Fidesz, mint a tavalyi választáson

Legyőzte a Fidesz jelöltjét a Hajdúhadházon vasárnap rendezett időközi választáson az az önkormányzati képviselő, aki tavaly is megnyerte a választást, de 60 napot meghaladó köztartozás miatt elvesztette a mandátumát – írja az Index.

Az Élhetőbb Hajdúhadházért Egyesület jelöltje, Vadász Sándor tavaly a szavazatok 54,5 százalékát elnyerve győzte le a választókerület addigi képviselőjét, a fideszes Oroszné Hadházi Zsuzsannát. Vadászt februárban a jegyző egy 48 ezer forintos adótartozásra figyelmeztette, ami miatt nem lehetett felvenni a köztartozásmentes adatbázisba. Bár kiderült, hogy adminisztrációs hibáról van szó, mire az adóhatóság törölte a tévedésből keletkezett adótartozását, átlépte a 60 napot, ami után automatikusan elvesztette képviselői mandátumát, így időközi választást kellett kiírni – írják.

Vadász újra indult a képviselői helyért, a Fidesz pedig a politikai életben újoncnak számító Batta-Lakatos Juditot jelölte. A választásra jogosultak 38,87 százaléka adta le vasárnap a szavazatát: közülük 310-en szavaztak Vadászra (70,62%), 129-en pedig Batta-Lakatosra (29,38%).

A nyitókép illusztráció.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.