Eltűntek a rendőrséggel kapcsolatos tartalmak a rendőr oldaláról, aki azt kérte, ne használják politikai célokra a fotóját

Laponyi Zsolt ügyvédje szerint az igazáért kiálló közrendőrnek a teljes elhallgattatással kell szembenéznie.

  • HVG HVG
Eltűntek a rendőrséggel kapcsolatos tartalmak a rendőr oldaláról, aki azt kérte, ne használják politikai célokra a fotóját

Nem a véletlen műve – így kommentálta ügyvédje, Tran Dániel azt, hogy Laponyi Zsolt rendőr őrmester közösségi oldalairól eltűntek a rendőrséggel kapcsolatos képek és bejegyzések. Az ügyvéd a Telex megkeresésére azt írta, ügyfelének „nincs választása, ugyanis az életpályájaként választott hivatása végét jelentené, ha bármit is érdemben mondana az ügyről”. Így – tette hozzá – neki sincs mandátuma arra, hogy sokkal több információt nyilvánosságra hozzon.

Azt is írta Tran Dániel, hogy „sötét nap ez a magyar közszolgálatiság számára, amikor az igazáért kiálló közrendőrnek a teljes elhallgattatással kell szembenéznie”. Az ügyet figyelemmel követőket pedig csak azzal tudja biztatni, hogy „az éjszaka a hajnal előtti órában a legsötétebb”.

Laponyi áprilisban nyilvános Facebook-bejegyzésben kérte Rétvári Bencét, a Belügyminisztérium államtitkárát, hogy politikai marketinghez ne használjon egy olyan fotót, amelyet eredetileg egy toborzókampányhoz készítettek, és amelyen ő szerepel. A kép éevekkel korábban készült, Rétvári pedig úgy osztotta meg, hogy a KDNP.hu felirat is szerepelt rajta.

A rendőrség fegyelmi eljárást indított Laponyi ellen, amelyben azt állapították meg, hogy fegyelmi vétséget követett el, mondván, a Facebookon közzétett bejegyzéseivel veszélyeztette a rendőrség személyi állományának fegyelmét. Minden szakmai és nyilvános szerepléstől eltiltották és eltávolították a seriffprogramból is.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?