szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Európai Unió tavalyi bővülése óta a tíz új tagállamból múlt év végéig összesen már több mint 100 ezren, legfeljebb 150 ezren költözhettek a 15 régi tagállambeli új lakóhelyre.

A német DIW gazdaságkutató intézet szerint a legtöbben Nagy-Britanniát választották a régi tagország polgárai közül. Az Angliában letelepedett új uniós polgárok száma 50 ezer lehet, amelyek többsége a kelet-európai uniós országokból származott. Írország is tízezer körüli "keletit" fogadhatott be. Más országokba, például Németországba, Ausztriába, Olaszországba - a bevándorlási, munkavállalási és más korlátozások miatt - kevesebben mentek. Ha ezen korlátozások nem lennének, akkor a DIW szerint a bevándoroltak száma az új tagországokból 270 ezer körül lenne.

A DIW úgy látja, hogy elsősorban a képzettebb munkaerő költözik ár a régi uniós államokba, az intézet elemzője javasolja, hogy a régi államok, s elsősorban Németország enyhítsenek az új uniós tagországok munkavállalóit érintő bevándorlási korlátozásokon.

MTI Karrier

A rendelkezésre álló hazai munkaerő drasztikusan csökken

Az államnak aktív szerepet kell vállalnia a hátrányos helyzetben élők integrálására törekvő közösségek létrejöttében. Ez alapérdek, ugyanis a 2050-re a munkaképes korúak száma 7 millióról 5,2 millióra csökken – jelentette ki a szociális miniszter.

Hét nap

ÚJ MUNKAERŐKVÓTA

A tavalyi 84 ezerről 87 ezer főre emelte az idén a Magyarországon engedéllyel foglalkoztatható - tehát nem az Európai...

MTI Gazdaság

Schröder: rendet kell teremteni a német munkaerőpiacon!

Gerhard Schröder német kancellár csütörtökön a képviselőházban (Bundestag) elvileg igenelte az uniós szolgáltatási szektor liberalizálását, ám ellenezte, hogy a liberalizálással úgymond szociális dömping árassza el az országot, azaz közép- és kelet-európai munkavállalók rosszabb anyagi és szociális feltételek mellett vállaljanak munkát, mint a németek.

MTI Világ

Állásközvetítőn keresztül verbuválna munkaerőt egy prostituált

Szexipari állásokkal kellene szélesíteni a munkaközvetítő irodák ajánlatait - szorgalmazzaegy híres berlini prostituált, aki a madámságig vitte. Molly Luft nemrégiben adta el ismert bordélyát, most pedig egy bárt működtet. Szerinte a szexiparnak állandóan új önkéntesekre van szüksége, Németországban pedig rendkívül súlyos a munkanélküliség.

hvg.hu Gazdaság

Ahol örülnek a kelet-európai munkaerőnek

A kelet-európai munkavállalók a brit vállalkozások számára "értékes forrásnak" bizonyultak az EU-bővítés óta eltelt egy évben - írja egy friss felmérésre hivatkozva a Financial Times.

Gazdaság

Beszippant a "munkaerőpersely"

Egy csendes, de tervezett forradalom új szakasza vette kezdetét a világon, amelyet nem lehet megállítani. A folyamat neve offshoring, azaz a munkahelyek külföldre költöztetése.

Titkos vásárlásokkal ellenőrizték a boltokat

Titkos vásárlásokkal ellenőrizték a boltokat

Húszmillió eurót bukott az IKEA egy online támadás miatt

Húszmillió eurót bukott az IKEA egy online támadás miatt

Bayer Zsoltot annyira felbosszantotta a tiszás Kollár Kinga, hogy tüntetést szervez miatta

Bayer Zsoltot annyira felbosszantotta a tiszás Kollár Kinga, hogy tüntetést szervez miatta

Így alakítsa ki hálószobáját és esti szokásait, ha valóban jól akar aludni

Így alakítsa ki hálószobáját és esti szokásait, ha valóban jól akar aludni