Már csak az európai egészségbiztosítási kártya érvényes külföldön
Tizenkétmilliárdos egészségügyi beruházás Debrecenben
Megkezdődött Magyarország történetének legnagyobb, az Európai Unió által támogatott, Auguszta-programnak nevezett egészségügyi beruházása Debrecenben. A teljes áron 12,12 milliárd forintba kerülő beruházáshoz 9 milliárd forintot az EU, 1,71 milliárd forintot a központi költségvetés, 1,3 milliárd forintot pedig az egyetem saját forrásként biztosított.
Mi lesz másképp jövőre az egészségügyben?
A gyermekeknél új oltási rend lép életbe, külföldre utazásnál Európai Egészségbiztosítási Kártyát kell igényelni, változik a petesejt-adományozás anonimitása, szigorodik a dohányzási tilalom, bevezetik az egyéni járulékszámlát.
Egészségipari központot avatott a GE Budaörsön
Átadták Budaörsön az amerikai General Electric GE Healtcare elnevezésű, 11 millió dollárból felépített 10 ezer négyzetméteres új regionális központját. A közép- és kelet-európai központban az eddig 4 különböző helyen zajló tevékenységet összpontosítják - közölte Szini István, az intézmény vezetője.
Az irodai munka egészségügyi veszélyeket rejt magában
Ahogyan egyre jobban körülvesz minket a digitális technika, egyre több dologra kell odafigyelni, hogy a nem megfelelő használattal ne veszélyeztessük saját egészségünket. Igaz ez a munkavégzésre is, elég csak a billentyűzet okozta ínhüvelygyulladásra gondolni. Az alábbiakban összeszedjük a leggyakoribb veszélyforrásokat.
Összefog az OEP az egészségpénztárakkal
Adatcserére és prevenciós programok megvalósítására szóló megállapodást kötött egymással 12 egészségpénztár, a pénztárak döntő többségét képviselő három pénztárszövetség és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP).