szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Folyamatosan zajlanak a bértárgyalások a CONTROL Magyar Légiforgalmi Irányítók Szakszervezete és a HungaroControl között - tájékoztatott Hackl Mónika, a HungaroControl szóvivője hétfőn.

A szóvivő közölte, hogy a hétvégét követően hétfőn is folytatódott a tárgyalás. Hackl Mónika bízik abban, hogy közelednek az álláspontok egymáshoz, és mihamarább megnyugtató megállapodás születik.

A szóvivő a tárgyalások alakulásáról részleteket nem árult el. A CONTROL, a légiforgalmi irányítók többségét tömörítő, 2006. márciusában bejegyzett szakszervezet a légiforgalmi irányítók jövedelmének jelentős mértékű, több mint kétszeres emelését, valamint a rájuk vonatkozó, évente automatikus jövedelememelkedést garantáló bérrendszer bevezetését követeli.

A munkáltató a bértárgyaláson kezdetben elzárkózott a béremelés elől, majd egy csomagban 4,7 százalékos bérfejlesztést ajánlott július 1-jétől.

A szakszervezet múlt péntekre sztrájkot helyezett kilátásba, ám azt aznap felfüggesztették, s a felek között folytatódtak az egyeztető tárgyalások.

A sztrájk esetén napi 400 járatot kellene törölni, a munkabeszüntetés napi 40 ezer utast érintene, valamint kétezer átrepülő repülőgépnek más útvonalat kellene választania. A HungaroControlnak csak az átrepülő forgalmat tekintve napi 55 millió forint bevétele esne ki a munkabeszüntetés miatt, de jelentős veszteség érné a légitársaságokat és az utazási irodákat is.

Péterfalvi Attila: Hamisítvány Magyar Péter kiszivárgott mentős esetlapja

Péterfalvi Attila: Hamisítvány Magyar Péter kiszivárgott mentős esetlapja

Még több devizahitelt vehet fel Magyarország

Még több devizahitelt vehet fel Magyarország

Az évszázad üzletét kötötték meg, amiből mindkét fél rosszul jöhet ki a végén

Az évszázad üzletét kötötték meg, amiből mindkét fél rosszul jöhet ki a végén

Megmérte a kormányközeli kutatóintézet: sima Fidesz-győzelem jön 2026-ban, nem is kérdés!

Megmérte a kormányközeli kutatóintézet: sima Fidesz-győzelem jön 2026-ban, nem is kérdés!