Az első állásajánlat lesz az utolsó?
Hét jel, ami arra utal, hogy karriered zsákutcába jutott
Úgy érzed, hogy végérvényesen rád zárult munkahelyed kapuja? Amikor az egész napos robotolás után végre elhagyod az irodát, szinte fuldokolsz, mintha valaki elszívta volna előled a levegőt? Nem árt, ha idejében felismered a jeleket, és továbblépsz, mielőtt teljesen kiégnél. Tippek.
Rázós helyzet: mit kérdezz az állásbörzén?
Az állásbörze ideális terep arra, hogy tájékozódj, mely cégek vadásznak friss munkaerőre. Nem mindegy azonban, hogyan közelítesz a kiszemelt vállalat fejvadászához. Mit kérdezz és hogyan érd el, hogy hosszas felvételi procedúra helyett azonnal bezsebelhesd a számodra kedvező állásajánlatot? Kérdések és tippek.
Melyek a legveszélyesebb, ám mesésen fizető szakmák?
Van olyan munka, amelyhez senkinek sem fűlik a foga, ám valakinek mégis el kell végeznie. Sovány vigasz, de ilyenkor legalább jól megfizetik a munkavállalót. Akad olyan terület is – például a békefenntartás vagy a légi permetezés –, amelytől sokan visszariadnak, pedig remek kereseti lehetőséget nyújt. Ezek némelyike azonban életveszélyes. Tények és tippek.
Hogyan fejezzük ki egyetértésünket?
A vonzó gondolkodásmód eléréséhez őszintén kell törekednünk arra, hogy egyetértési pontokat találjunk beszélgetőtársunkkal. Meglepő, hogy az egészben éppen ez a legnehezebb. Azért olyan nehéz, mert az egyetértésnek őszintének kell lennie, nem lehet hízelgő tettetés – mutat rá a HVG Könyvek által kiadott könyvében Edward de Bono.
Kirúgtak az állásodból? Vágj vissza!
„Miért pont én?” „Hol találok másik állást?” Ezek a kérdések óhatatlanul fölmerülnek az emberben, hogyha nemrég bocsátották el munkahelyéről. A probléma akkor csúcsosodik ki igazán, amikor az állásinterjún arról faggatnak, hogy miért jöttél el előző munkahelyedről, ráadásul nem létező referenciáidat is kérik. Mi a teendő ilyenkor? Tippek.
Ki a jó munkavállaló a multinacionális cégek számára?
A multinacionális cégek nem feltétlenül a legjobb szakértőket akarják megszerezni, hanem azokat az embereket, akik a leghatékonyabban képesek működni az adott cégkultúrában és az adott szervezeti-, eljárási keretek között. E szempontrendszer megértésében Szilágyi Géza, a Hewlett-Packard magyarországi és regionális HR-igazgatója volt a segítségünkre.