Öt trükk, hogyan ösztönözhetők a dolgozók
Munkahelyi csevegés: űzd mesterfokon!
Csevegni csak a pletykára éhes kollégák szoktak kávé- vagy cigiszünetben? Tévedés. Ahhoz, hogy munkahelyeden gyümölcsöző kapcsolatokat építhess ki, és zavartalanul dolgozhass együtt a többiekkel, meg kell tanulnod, hogyan aknázhatod ki a lehető legjobban kommunikációs képességeidet. Legyen szó formális csevegésről vagy kollegiális eszmecseréről, a lényeg, hogy közelebb kerülj munkatársaidhoz! Tanácsok.
Hogyan viselkedj az állásinterjún, ha előző munkahelyedről kirúgtak?
Sok álláskeresőben fölmerül a kérdés: eltitkolja vagy – mielőtt még leendő főnöke rákérdez - önként hozza föl az állásinterjún, hogy előző munkahelyéről nem szabad akaratából távozott? A dilemma ezzel még korántsincs megoldva, ha ugyanis bevallja, hogy kirúgták, jó esélye van rá, hogy örökre búcsút mondjon az áhított munkának. Íme néhány tanács, hogyan viselkedj ebben a kényes helyzetben!
Otthagyod munkahelyedet? - A legnagyobb baklövések
Diplomáciai érzékedet ne csak az üzleti tárgyalásokon, vagy a kényes hivatalos ügyek megoldásakor kamatoztasd, tárgyalókészségednek és tapintatodnak munkahely-váltáskor is vedd hasznát! Hogyan távozz elegánsan a vállalattól? Mit ne mondj főnöködnek az utolsó napon? Tanácsok.
Fiatal főnök, idősebb munkavállaló: az együttműködés kulcsa
Elmúltál negyven, évtizedek óta a cégnél dolgozol, ám egyik napról a másikra új főnököt kapsz? Az „újonc” ráadásul igen ifjú: alig néhány éves szakmai tapasztalattal, de annál nagyobb lelkesedéssel veti bele magát a vállalatvezetői székbe? Nos, ilyenkor nem mindegy, hogyan közeledsz felettesedhez. A jó munkakapcsolat titka: higgadtság, türelem és alkalmazkodókészség. Tanácsaink.
A legkínosabb hibák az állásinterjún
A legutóbbi állásinterjún beigazolódtak félelmeid: leszerepeltél, ezért úgy érzed, soha nem találod meg az ideális munkahelyet? Ne szívd mellre a kudarcot, inkább tanulj belőle! Íme néhány ostoba hiba, amelyet a jelentkezők gyakran elkövetnek, amikor remegő lábakkal érkeznek a felvételi beszélgetésre.
Hét trükk, hogyan kelts jó benyomást új munkahelyeden
Az első néhány hét minden munkavállaló számára kritikus: ekkor dől el ugyanis, hogy be tud-e illeszkedni egy összeszokott csapatba, kollégái és főnöke elfogadják-e. Ha viselkedése nemtetszést, netán viszolygást vált ki a többiekből, a későbbiekben nehéz dolga lesz: komoly erőfeszítéseket kell tennie, hogy negatív megítélésén - amely esetenként a téves első benyomásokon alapul -változtasson. Ötletek.