Mit ne írj az önéletrajzodba?
Hat elrettentő apróság, amivel felbosszantod kollégáidat
E-mailek, amelyeket elfelejtünk elküldeni, hangposta-üzenetek, amelyeket soha nem kapunk meg, ártatlan hazugságok, melyeket szinte már észre sem veszünk: ezek „színesítik” a munkahelyi mindennapokat. Kérdés, hogy megszokod-e az apró kellemetlenségeket vagy felveszed a kesztyűt, és tudatosan kerülöd a félreérthető, másoknak bosszúságot okozó helyzeteket. Tippek.
Állásinterjú élesben - oktató videóval
Jó lenne, ha tudnád, mi vár rád az állásinterjún? Milyen kérdésekkel bombáznak, és hogyan kell viselkedned, ha el akarod nyerni a megpályázott állást? Nézd meg videointerjúnkat!
Miről árulkodik a testbeszéded az állásinterjún?
Félelem? Pökhendiség? Bizonytalanság? Testbeszéded elárulja az interjúztatónak, amit te inkább elrejtenél előle. Készülj föl! Uralkodj gesztusaidon, nem verbális kommunikációdat hangold össze szóbeli megnyilvánulásaiddal! Ötletek izgulósoknak.
Hibák, amelyekért tiltólistára kerülhetsz az állásinterjún
Túl sokat beszélsz? Egyfolytában kérdezel? Egy fél üveg parfümöt magadra locsoltál az állásinterjú örömére? Íme néhány zavaró körülmény, amely arra ösztönözheti az interjúztatókat, hogy ne neked, hanem egy másik jelöltnek szavazzanak bizalmat! Tippek álláskeresőknek.
Négy tipp szégyenlős álláskeresőknek
Gyakran egy udvarias gesztuson múlik - például egy rövid köszönőlevélen, amelyet az interjúztatónak küldesz a felvételi beszélgetés után -, hogy végül te leszel-e a befutó a sok jelentkező közül, akik az áhított állásra pályáztak. Hogyan sokszorozhatod meg esélyeidet, hogy végül te legyél a befutó? Öteletek.