szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy, a régió 12 országában végzett kutatásból kiderül, hogy a legjobb nagyvállalatok listáját az oroszországi McDonald’s vezeti, míg a szlovén Microsoft a kis- és középvállalatok között ért el első helyezést - derül ki a Legjobb Munkahely Felmérés 2007/2008-as eredményeit összegző közleményből.

A felmérésben, amelyet Közép-Kelet-Európa 12 országában végeztek, közel 600 vállalat mintegy 120 ezer munkavállalója és 3 ezer felsővezetője mondta el véleményét - áll a Hewitt Associates, HR outsourcing és tanácsadó cég nemrégiben nyilvánosságra hozott összegzésében.
 
A régió legjobb nagyvállalatainak listáját az oroszországi McDonald’s vezeti. A szlovén Microsoft a kis- és középvállalatok között ért el első helyezést. A Microsoft kiérdemelte a Felmérés különdíját is. A régió nagyvállalatai közül a GlaxoSmithKline gyógyszeripari cég (Bulgária) és a Logos számítástechnikai vállalat (Csehország) áll a második helyen. A kis- és középvállalatok kategóriában a diverzifikált technológiákkal és megoldásokkal dolgozó 3M  lett a második (Csehország), harmadik helyen pedig a Telerik számítástechnikai cég áll (Bulgária).  

Az  első tíz helyezett között a két kategóriában összesen három magyarországi cég szerepel. A nagyvállalatok között negyedik helyen az építőipari Market Ltd., kilencedik helyen a MARS Sales áll. A hőszolgáltatással foglalkozó Debrecen Heat Supply Close Company a hatodik helyet szerezte meg a kis- és középvállatok kategóriában.

A Kelet-Közép Európai Legjobb Munkahely Felmérés 2007/2008-as eredményei azt mutatják, hogy a kiemelkedően elkötelezett munkavállalókat foglalkoztató Legjobb Munkahelyek nem csupán könnyebben érik el üzleti céljaikat, de a tehetségek vállalathoz vonzásában, megtartásában és motiválásában is sokkal sikeresebbek - áll az összegzésben. 

„A dolgozók elkötelezettségének kérdése üzleti megfontoláson alapszik – a kutatások igazolják, hogy az elkötelezett munkatársak fellendítik az üzleti teljesítményt” – hangsúlyozta Szelecki Zsolt, a Hewitt Emerging Markets vezetője. A legjobb vállalatoknál tapasztalható fluktuáció 15 százalékponttal alacsonyabb az átlagosnál, egy év alatt négyszer annyi önéletrajz érkezik hozzájuk, mint egy átlagos vállalathoz, és a hiányzási napok száma 45 százalékponttal alacsonyabb, mint más cégeknél (4,8 nap/munkavállaló/év, míg egy átlagos munkahelyen ez 7 nap).

A régióban megkérdezett közel 3 ezer felsővezető 71 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a tehetséges munkavállalók vonzása és megtartása a következő 3-5 év legnagyobb humán kihívásait jelenti majd. A kelet-közép európai humán vezetők és szakemberek közül 10-ből 6-an jelentős tehetséghiányra is számítanak a közeljövőben. A HR–esek véleménye alapján a tehetséghiány leginkább Bulgáriát, Szlovákiát és Lengyelországot fogja érinteni. Ausztriában és Magyarországon ennél kevésbé borúlátóak a humán terület munkatársai. 

„Az eredmények alapján a vállalatok 51 százaléka már most foglalkozik a gondolattal, hogy a tehetséghiány leküzdése érdekében saját országán, sőt akár régióján kívülről toborozzon munkavállalókat. Ez azonban nem csupán a földrajzi határok kiterjesztéséről szól, a vállalatoknak új utakat, módokat kell találniuk, hogy egyrészt vonzóvá váljanak a tehetségek számára, másrészt képesek legyenek megtartani őket hosszútávon is” – mondta Veres Rita, a felmérés regionális vezetője.

Felgyújtásukkal fenyegették egy szlovákiai magyar hírportál munkatársait

Felgyújtásukkal fenyegették egy szlovákiai magyar hírportál munkatársait

Akcióba lendültek az orosz hackerek, szinte mindenki veszélyben lehet

Akcióba lendültek az orosz hackerek, szinte mindenki veszélyben lehet

2028-ban elindít egy rakétát a SpaceX, és ami utána jön, az mindennél fontosabb lesz

2028-ban elindít egy rakétát a SpaceX, és ami utána jön, az mindennél fontosabb lesz

Levehetik a tálibokat a betiltott terrorszervezetek listájáról Oroszországban

Levehetik a tálibokat a betiltott terrorszervezetek listájáról Oroszországban